METRONIDAZOL + EPHETONINI

napisał/a: rocketqueen 2010-09-16 13:46
Witam, mam pytanie.
Lekarz laryngolog zapisał mi tebletki (robione) ephetonini 0,02 (+calei leatici) oraz krople do nosa Avamys (flutykazon furoinianu). Są to ogólnie rzecz biorąc leki antyalergiczno-odkurczające na górne drogi oddechowe. W międzyczasie musiałam skorzystać z wizyty u ginekologa i dostałam Metronidazol w tabletkach, dawkowanie 250mg 3 x dziennie po 1 oraz Gynalgyn 1 x 1 na noc. Niestety zapomniałam mu wspomnieć o tym, że biore te leki od laryngologa, a na ulotce Metronizadolu jest napisane, żeby nie brać z lekami antyalergicznymi.
W związku z tym chciałabym wiedzieć czy mogę przyjmować te wszystkie lekarstwa ,,razem"?

Liczę na szybką odpowiedź i dziękuje z góry.
Pozdrawiam!
napisał/a: motylek.2 2010-09-16 15:54
masz napisane zeby nie brac z lekami antyalergicznym. Udaj sie do gina i zapytaj w czym widzisz problem.
napisał/a: rocketqueen 2010-09-16 16:08
Widzisz w tym jest problem, ze tam jest podana grupa z jakimi lekami antyalergologicznymi nie wolno brac,a ja nie wiem do jakiej grupy lekow należą te moje. A drugi prolbme jest taki że na wizytę do gina się czeka, a moja laryngolog jest na urlopie. Dzwonilam do internisty ale na rejestracji nie chcą przekazywać słuchawki lekarzowi i kazali mi sie umowic na normalną wizyte.
Moze farmaceutka w Aptece mi podpowie co robic.
napisał/a: motylek.2 2010-09-16 16:13
dokładnie zapytaj w aptece co i jak pomoga napewno, jesli nie to idz do lekarza I kontaktu
napisał/a: falco 2010-09-16 22:43
Efedryna jest sympatykomimetykiem o szerokim zastosowaniu m.in. rozszerza mięśnie gładkie oskrzeli wykorzystywana jest również w nieżycie nosa, Avamys to glikokortykosteroid lek antyalergiczny (w dużym uproszczeniu). Formalnie leki te zastosowane w tej formie nie wchodzą z sobą w interakcje i w mej skromnej ocenie można je zastosować.