Miesiączka :)

napisał/a: lep1lep 2010-08-13 11:22
Siemka !
Mam 13 lat (I gim.) Mam 154,5 wzrostu (około). Ważę 35 kg. Czy to naprawdę mało ?
Piersi mam małe bo albo AA albo małe A.Nie mam miesiączki. Od ok. 1 roku mam taka białą wydzielinę .Innych objawów brak. Chodź zauważyłam że w tym roku (2010) urosły mi piersi.

A moje pytanie brzmi ... czy daleko mi od miesiączki ? Boję się tego dnia =).
A może jestem za szczupła żeby mieć miesiączkę ? A czy to prawda że jeżeli przebywa się z pewną osoba (pł. żeńskiego, przyjaciółką) dość dużo czasu to czy wtedy można mieć miesiączkę w tym samym czasie ? ;)

To tyle , czekam na odp.
napisał/a: MajaII9mc 2010-08-13 11:33
Też o tym słyszałam ale myśle że to zbieg okoliczności. Co do Twojej miesiączki to jesteś w tym wieku że może wystąpić ona w każdej chwili, ja swoją pierwszą dostałam w 14 urodziny. A co do wagi to biorąc pod uwage Twuj wiek nie jest źle i napewno jeszcze przytyjesz a nie które dziewczęta mają to szczęście że z natury są chudzinkami i myśle że nie przeszkodzi to w nadejściu miesiączki, na wszystko przyjdzie czas :)
napisał/a: wikam2 2010-08-13 11:51
Moja córka ma 9 lat jest osobą szczupłą i wazy tyle co Ty. Nie wiem zatem jak to wyglada u Ciebie. Myślę jednak, że nie wpływa to narazie na wystapienie @ ponieważ masz jeszcze kilka lat czasu na jej pojawienie :)
Przyjdzie czas, że bedzie miesiączka, że się zaokraglisz i, ze piersi urosnął. Mozliwe, ze esteś bardzo drobenj budowy ciała ale kształty kobiece i tak przywdziejesz :)
Nie jest prawdą, ze okres ma się wtedy co przyjaciółka. Cykl kobiety to 3 fazy. Ta pierwsza jest ruchoma (folikularna) i ona wyznacza kiedy przyjdzie miesiączka. Na cały cykl mają wpływ hormony a nie więzy z inną osobą. Nie jest możliwa moim zdaniem autosugestia (?) która "zmusi" organizm do krwawienia wtedy co psiapsiółka :))))
Moim zdaniem także to zbieg okoliczności.