Miesiączka, a ciąża

napisał/a: domel86 2010-10-10 09:57
Witam,

do tej pory mój okres był dość regularny ( bolesny... brzuch, piersi, problemy z podniesieniem się z łóżka, a nawet w skrajnych przypadkach utrata przytomności ). Miesiączka pojawiała się średnio co 26-28 dni, praktycznie zawsze na czas. Z obecnym chłopakiem ( jesteśmy ponad 5 lat razem ) nie uprawiamy seksu klasycznego jeszcze... nie zdecydowaliśmy się, z obawy i w ogóle. Postanowiliśmy jednak spróbować seksu analnego - skończył we mnie, ale nic się nie wydostało na zewnątrz, a tym bardziej nie dostało do pochwy. Szanse za zapłodnienie są praktycznie zerowe... Wszystko miało miejsce ok. 26-28.08 ( dokładnie nie pamiętam ), miesiączka pojawiła się na czas... 11.09 bądź 12.09. Termin kolejnej wypadał 2 dni temu, do dzisiaj jej nie ma. Troszkę się zaczynam stresować, chociaż wiem że podstaw ku temu praktycznie żadnych nie ma. Skąd taki "przeskok" ?

PS. Do tej pory zapowiedzią miesiączki był u mnie specyficzny ból brzucha, powiększone i obolałe piersi. Obecnie bolą mnie właśnie jedynie piersi, brzuch póki co nie dokucza.

Pozdrawiam serdecznie
napisał/a: wikam2 2010-10-10 10:30
1. Normalna miesiaczka wyklucza ciązę
2. Nic nie dostało się do pochwy to w czym problem?
3. Seks analny to seks jak każdy inny i jak widzisz też może zestresowac.
4. Okres może się przesunąc bez żadnych powodów a pms może być inny niż zawsze badz nie wystąpic.
napisał/a: domel86 2010-10-10 12:36
wikam napisal(a):1. Normalna miesiaczka wyklucza ciązę
2. Nic nie dostało się do pochwy to w czym problem?
3. Seks analny to seks jak każdy inny i jak widzisz też może zestresowac.
4. Okres może się przesunąc bez żadnych powodów a pms może być inny niż zawsze badz nie wystąpic.


1. W poprzednim miesiącu tak jak wspominałam, miesiączka pojawiła się o normalnej porze i przebiegła jak zwykle... Słyszałam jednak, że do trzeciego miesiąca można normalnie krwawić.

2. Niby w niczym, ale zawsze stres jest

3. Dokładnie, teraz wiemy oboje że mimo wszystko nie warto eksperymentować jeśli do końca nie jest się pewnym wszystkiego.

4. Do tej pory nie miałam przesunięć okresu, występował dość regularnie i był bardzo bolesny. Dziś mija 29 dzień od ostatniego krwawienia... Poczekam jeszcze parę dni, lub dla pewności po prostu wykonam test ciążowy. Może ten stres też tak na to wszystko wpływa...

Pozdrawiam serdecznie
napisał/a: motylek.2 2010-10-10 15:11
Do 3 miesiaca moze wystapic krwawienie ale nie tak obfite jak normalnie tak jak pisze wikam Normalna miesiaczka wyklucza ciązę~!
napisał/a: domel86 2010-10-10 15:39
Tak, wiem że normalne krwawienia wykluczają ciążę jednak stresuję się dość mocno... Już dawno nie przytrafiła mi się tak długa przerwa między cyklami.
napisał/a: wikam2 2010-10-10 18:33
Krwawienie w ciązy jest skape do tego nie towarzyszy mu pms a jesli nawet to nie mija z nadejściem @ bo to wcale nie pms ;) Okres "spoźnia" się 2 dni czyli...tyle co nic i jeste nadal b. regularny :)