naciek ropny koło zęba

napisał/a: yxagniesiayx 2010-09-15 14:10
Syn skarżył się,że go boli ząb.Z uwagi na to,że 2 lata temu miał ostre zapalenie przyzębia i miał wyrywany ząb i wszystko pamięta bardzo boi się dentysty.Poszłam z nim do lekarza pierwszego kontaktu i dowiedziałam się,że jest naciek ropny koło ząbka.Dostał antybiotyk.Czy jeżeli nie będzie innego wyjścia i trzeba będzie wyrwać,to czy można to zrobić pod narkozą?(Pani doktor nie wyklucza,że trzeba będzie wyrwać,a głupi jaś nie działa)Bardzo dziękuję za pomoc:)
napisał/a: wikam2 2010-09-15 21:08
1. U mnie na śląsku sama odwiedziłam 2 gabinety gdzie wykonywali narkozę u dzieci. Szczególnie u tych upośledzonych z wiadomych przyczyn. Nie wiem jednak jakie obowiązują prcedury. Z tego co pamietam koszt narkozy to około 500zł.
2. Moja córka miała fatalne wspomnienia związane z dentysta. Mowy nie było żeby do niego poszła. Znalazłam jednak takiego, który jest świetny. Córka chodzi do niego z usmiechem na ustach. Dziecko wyleczyło się ze strachu :) Może też spróbujesz w tę stronę? Ja wiem, ze narkoza w tym momencie wydaje się najlepszym rozwiązaniem ale to synek bedzie hodował w sobie starch przed stomatologiem. Może warto go przełamac?
No a jesli nie tym razem to moze nastepnym? Trzeba koniecznie nad tym popracować.
Powodzenia!


ps. Starsznie denrwuje mnie postępowanie stomatologów dzie to leczą a ludzi to boli...Szczególnie jesli chodzi o dzieci!
napisał/a: yxagniesiayx 2010-09-15 22:12
Dziękuję za pomoc:)))