Naczyniak u noworodka

napisał/a: ~Anonymous 2010-08-14 08:50
Moje miesięczne dziecko ma naczyniak na brzuszku, moje pytanie: kiedy można usunąć laserowo naczyniak i czy całkowicie on wówczas znika?

ps. samoistnie raczej nie zniknie, bo mój brat ma takiego samego (małego) naczyniaka na plecach i do tej pory nie zniknął.
napisał/a: augustyn888 2010-08-14 09:42
mariolan napisal(a):Moje miesięczne dziecko ma naczyniak na brzuszku, moje pytanie: kiedy można usunąć laserowo naczyniak i czy całkowicie on wówczas znika?

ps. samoistnie raczej nie zniknie, bo mój brat ma takiego samego (małego) naczyniaka na plecach i do tej pory nie zniknął.


Czasem jednak takie naczyniaki same znikają.Można zastosować metodę krioterapii,czyli miejscowego zamrażania.Po pewnym czasie taki naczyniak zanika. Myślę że tego naczyniaka diagnozował lekarz,ponieważ niektóre takie zmiany to malformacje naczyniowe,tzn nieprawidłowy rozrost naczyń krwionośnych tętniczych i żylnych,a wtedy wymagana jest interwencja chirurgiczna.
Usuwanie naczyniaków przeprowadza się u tak małych dzieci przeważnie tylko ze względów klinicznych tzn.wtedy kiedy naczyniak powoduje krwawienie bądź przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu.Wykonuje się te zabiegi laserowo raczej u młodzieży lub już w wieku dorosłym.
Co do śladu po naczyniakach to mogą zupełnie zniknąć kub pozostać nieznaczne przebarwienia.
napisał/a: kawka93 2010-08-14 13:08
A w ogóle takim małym dzieciom wykonują tego typu zabiegi laserowe?
Mnie ten zabieg dodatkowo kojarzy się z pewnego rodzaju bólem ;/ Naczyniaki usuwa się tak jak zwykłe naczynka na twarzy/nogach? To zazwyczaj boli i to dorosłych. Co dopiero niemowlę.