Nasilenie trądziku

napisał/a: Yoko 2010-10-31 09:04
Witam,
na początku września postanowiłam pojechać do bonifratrów po zioła, dwa tygodnie po piciu mieszanki ziół trądzik nasilił mi się w postaci dużych, czerwonych krostek i dodatkowo nowy wysyp pojawił się na szyi. Niektóre te krosty swędzą, a wcześniej nie zdarzyło mi się takich sytuacji...Obecnie takie nasilenie twa miesiąc... Orientuje się może się ktoś, czy zioła mogły wpłynąć na pogorszenie cery? Miło byłoby, gdyby odezwały się osoby, które również piły zioła, bo chciałabym się dowiedzieć, czy to tak zioła działają i ewentualnie ile takie nasilenie powinno trwać?
Z góry dzięki za odpowiedź ;)
napisał/a: Wojtek444 2010-10-31 11:15
Wiesz ziół na świecie jest dość dużo miło by było jak byś powiedział jakie to były zioła.... różne mogą występować reakcje związane z nadwrażliwością na niektóre rzeczy ja na przykład kiedyś umyłem sobie głowę wywarem z pokrzywy i po chwili miałem na całej twarzy bomble przekrwawione oczy i się beznadziejnie czułem a normalnie taki wywar pomaga na włosy :)
napisał/a: piotrosiama 2010-10-31 11:38
Myślę że jesteś alergikiem a zioła w takiej sytuacji są niewskazane. Ja np nie mogę stosować preparatów z pokrzywą i skrzypem a rumianek to już masakra.
napisał/a: Yoko 2010-10-31 22:41
Dzięki za odpowiedzi ;)

Wojtek444 napisal(a):Wiesz ziół na świecie jest dość dużo miło by było jak byś powiedział jakie to były zioła....:)


Ta mieszanka zawiera kwiat kasztanowca, korzeń mniszka, ziele bratka polnego, liść brzozy, liść melisy, rumianek, liść pokrzywy, korzeń pokrzywy i ziele krwawnika...Zapomniałam wcześniej dodać, że też przemywam twarz wyciągiem z skrzypu i brzozy. To jednak odstawię te zioła i sprawdzę, czy objawy zmniejszą się ;)
napisał/a: Yoko 2010-11-11 22:14
Byłam kilka dni u dermatologa, i niestety stwierdził, że trądzik przekształcił się w trądzik skupiony, ropowiczy, który nie jest spowodowany podobno żadną alergią... Ponadto dostałam skierowanie na oddział kliniki dermatologicznej. Pytanie, czy ktoś z was może przebywał na oddziale i czy warto było? Na niektórych forach wyczytałam, że nie warto, gdyż testują na takich osobach tylko maście i antybiotyki ;/
Istnieje jakaś szansa, że trądzik zniknie w tym samym wieku, co u mego ojca ( przebieg trądziku łagodny) ?