Nawracające bóle gardła

napisał/a: Beata@ 2011-01-16 20:16
Witam!!!
Moje dolegliwości zaczęły się w sierpniu 2010 r.poszłam do lekarza laryngologa z podejrzeniem zatok.Pan doktor zbadał mnie i pozapisywał lekarstwa,niestety nic nie pomogło potem były następne lekarstwa Klacid itd,dalej nic i następne leczenie Clindamucinum Sulfarinol zmieszanany z Gentamycyną, aż bolało mnie ucho bolekarz kazał przyjmować przez ok 5 tygodni zgroza.Potem były jeszcze inne specyfiki i też nic nie pomogło.Bardzo prosiłabym osoby które miały podobne przypadki o poradę,bo ja nie wiem co mam już zrobić a może jakieś badania w tym kierunku byłyby wskazane.Bardzo proszę Was o pomoc.Zatoki ponoć już wyleczone a ja mam ciągłe nawroty bólów gardła,spływa mi po tylnej ściance gardła flegma ,której nie mogę przełknąć bo ona ciągle jest jakby kluska.
napisał/a: ellena 2011-01-16 20:44
a od strony gastrologicznej wszystko u Ciebie w porządku? taki przewlekły ból gardła może powodować refluks żołądkowo przełykowy
napisał/a: Beata@ 2011-01-16 21:07
Dziękuje za szybkie zainteresowanie
No właśnie 8 lutego idę do gastrologa,bo mam refluksy i częste zgagi i często piecze mnie przełyk,jestem ciekawa co wyjdzie.Czy to może być od tego ?
napisał/a: ellena 2011-01-16 21:12
z tego co wiem to tak, mój mąż ma taki powracający ból gardła już prawie od roku, byliśmy już u trzech laryngolgów i każdy potwierdza że laryngologicznie jest ok i to na pewno wina refluksu, no to walczymy z tym refluksem
napisał/a: Beata@ 2011-01-16 21:31
No właśnie moja lekarka pierwszego kontaktu też mówi,że to może być wina refluksu,ale raz laryngolog mnie troszkę nastraszył ,bo zbadał mi krtań i powiedział że mam otwartą klapkę i żebym często kontrolowała gardło i krtań.A czy w badaniach gastrologicznych to wyjdzie że to refluks ponoć jest on też genetyczny ,mój tato miał refluks i jego siostra również.
Tylko że ja mam również nalot na języku i nieraz mam taki "smrodek" jak przełykam tą flegmę,aż nieraz jest mi wstyd zęby mam zdrowe a zapachu nie mogę się pozbyć już nawet kupiłam cynk w tabletkach.
napisał/a: ellena 2011-01-16 21:41
gastoskopia wykaże czy jest problem z refluksem, jedna czy on jest przyczyną problemów z gardłem to musi chyba stwierdzić lekarz ja tylko podpowiedziałam Ci że istnieje taka możliwość... ten nalot na języku i brzydki zapach może świadzyć też o grzybicy, co wykaże wymaz pobrany z języka, ale może to jest związane z refluksem, nie wiem dopytaj lekarza
napisał/a: Beata@ 2011-01-16 22:03
Tak wiem, że podpowiedziałaś za co bardzo Ci dziękuje właśnie zrobiłam wymaz ale nie z języka tylko z gardła i wyszło mi że :
Po 48h wyhodowano Neisseria sp. i Streptococcus orale -flora fizjologiczna a mnie wciąz boli gardło i co jeszcze to mój syn w ostatnim czasie zaraża się ode mnie ponoć anginami przez okres 4 m-cy już 4 razy był chory ja tylko raz.Nie mam pojęcia co może być przyczyną tego wszystkiego.
napisał/a: ellena 2011-01-17 09:00
Beata w tym temacie to już Ci nic nie podpowiem, nie znam się, może jeszcze ktoś się odezwie,
ze swojej strony to bardzo Ci współczuje bo wiem jak to jest kiedy nie można zdiagnozować choroby