Nerwica natręctw u nastolatka

napisał/a: eskejdtur 2010-12-14 22:04
Cześć.

Mam 14 lat i od kilku tygodni, może miesięcy obserwuje u siebie dziwne objawy. Dziś oglądałem program o chorym na nerwicę natręctw 12 latka. Z ciekawości sprawdziłem co jest jej objawami, czym skutkuje. Przeraziłem się, bo część z objawów tej choroby pasuje do mnie.

Pozwolę zacytować mały fragment:
napisal(a):-Częste sprawdzanie i kontrolowanie jakiejś rzeczy np. sprawdzanie czy drzwi są zamknięte, światło zgaszone, przełączniki dobrze ustawione.
-Wielokrotne sprawdzanie czy bliskim nic nie zagraża i czy są bezpieczni.
-Gromadzenie śmieci takich jak stare magazyny, gazety, puste pojemniki po żywności oraz innych rzeczy, które jeszcze "mogą się przydać". Chory czuje silną niechęć do pozbywania się czegokolwiek, niezależnie od przydatności i wartości
tych przedmiotów.


Czasami gdy wychodzę do szkoły, to sprawdzam czy drzwi są zamknięte ok. 15-20 razy. Często przez to spóźniam się na lekcje. Wieczorem potwierdzam kilkanaście(!) razy, czy piec aby na pewno jest wyłączony, a kot nie jest w nim zamknięty. Możecie o tym myśleć co chcecie, ja nie wiem co mam zrobić - nie potrafię tego opanować.

Proszę o jakieś rady.

Pozdrawiam ;).
napisał/a: marrco 2010-12-15 00:38
Powinieneś powiedzieć o tym rodzicom, którzy powinni iść z Tobą do lekarza - psychiatry. Nie przestrasz się, że Cie tu do psychiatry wysyłam, no ale takim schorzeniem zajmuję się ten specjalista.