Nerwica, refluks czy jeszcze coś innego?

napisał/a: micom 2010-11-29 14:23
Witam,
od kilku dni mam uczucie "ciała obcego" w gardle oraz bólu w okolicy mostka. Czasem wydaje mi się, że może to być ból przełyku, ale pewności nie mam. Do tego dochodzi uczucie odbijania, zgagi nie stwierdzam. Nie mam problemów z połykaniem (nie ma bólu itp.), w trakcie i po jedzeniu jest mi nawet lepiej.
Zastanawiam się jednak, gdyż dolegliwosci te ustają w momencie snu i robienia czegoś bardzo "wciągającego". Nasilaja się zaś w chwilach bezczynności.
Co to może być?
napisał/a: Butterfly:) 2010-11-30 13:10
Jak najbardziej może to byc problem związany z nerwami. Im więcej o tym myślisz, tym bardziej "objawy" się nasilają. Jeżeli objawy bardzo CIę niepokoją, lub jeżeli nasila się albo nie ustąpią za jakis czas, na wszelki wypadek możesz zgłosić się do lekarza. Jeżeli on nic nie "znajdzie", ostatecznie będzie mógł skierować Cię na gastroskopię. Widziałam jednak przypadki, kiedy pacjenci opisywali podobne golegliwości, jakby coś przeszkadzało im w gardle lub jakby zatrzymała się tam tabletka, której nie da się przełknąć. Po gastroskopii okazywało się, że gardło jest całkiem ok. Jeżeli jesteś obobą, która niezbyt dobrze radzi sobie ze stresem i jest na niego narażona, warto wziąć tę ewentualność pod uwagę.