Nie przechodząca choroba.

napisał/a: satan263 2010-12-05 02:57
Witam..

W tamtą niedziele zachorowałem, na początku łagodnie. Pierwsze 2 dni jakoś funkcjonowałem, ale w środę już poszedłem do lekarza, i powiedział żebym siedział w domu do dzisiaj. Nie przepisał mi żadnych antybiotyków, tylko zwykłe leki [ septoletex , rutinacea , syrop prawoślaz , sterimar(do psiakania do nosa) no i polopiryne S ] . Miałem zwykły kaszel który był dosyć rzadki , katar dosyć duży i ból gardła. Biorę te leki, i do dziś przeszedł tylko ból gardła. Katar przeszedł może ciut, a kaszel się pogorszył.. z średnio suchego stał się bardzo mokry, i od wczoraj duszący.. nie wiem co robić. Kaszle od wczoraj bardzo często, czasami tak długo , że trudno mi złapać oddech. Teraz jak kaszle czuje jak strasznie bolą mnie płuca , tak jak bym miał tam coś ciężkiego, i wydobywał powietrze (kaszel) z pod tego ciężaru. Trochę mnie to niepokoi, bo siedziałem cały czas w domu, brałem te leki a jest coraz gorzej. Proszę o odpowiedź. EDIT zapomniałem dodać. często jak kaszle, opluwam monitor. niedużo, ale opluwam.
napisał/a: piotrosiama 2010-12-05 15:29
Myśle że konieczna będzie wizyta lekarska, może masz zapalenie oskrzeli.
napisał/a: satan263 2010-12-05 21:29
BARDZO możliwe! przeczytałem pierwszą lepszą stronę i pierwsze 2 akapity się całkowicie zgadzają! cytuje " Objawy zapalenia oskrzeli to kaszel, który jest początkowo suchy. Kaszel przy zapaleniu oskrzeli jest męczący i napadowy, a napady kończą się odkrztuszeniem wydzieliny. Charakterystyczne jest to, ze kaszel zamęcza chorego. "
miałem identycznie tak samo. Jutro udam się do lekarza. EDIT a, jak oddycham, to za bardzo nie mogę, bo jak wciągam powietrze ustami, to wtedy odrazu kaszle. Czuje jak powietrze podrażnia moje płuca.
napisał/a: piotrosiama 2010-12-05 21:50
Odezwij się po wizycie. Przed snem dobrze wywietrz pokój, a jeśli bedzie Ci dokuczał kaszel w pozycji leżącej to podłóż poduszki.