Niedowład nerwu promieniowego.

napisał/a: gipsman122 2010-12-28 19:10
Witam
Prawie 1,5 miesiąca temu złamałem dwie kości przedramienia.Gips miałem założony na 4 tygodnie.Po jego zdjeciu okazało sie że mam niedowład nerwu promieniowego.Nerw jest stłuczony.Mam problemy z pełnym prostowaniem palców.Czucie mam dobre i ręka mi nie drętwieje.Od tygodnia chodzę na rehabilitacje która nieznacznie pomaga, ale nie moge zostać poddany terapi magnesowej, ponieważ mam załozone druty śródszpikowe które wyjmą mi dopiero za 5 miesięcy.Mam pytania : Czy jest się czym martwić? i Ile czasu nerw dochodzi do pełnej sprawnosci po stłuczeniu? .Proszę o odpowiedzi i z góry za nie dziekuję.
napisał/a: Dudusss 2010-12-29 04:35
Nic dziwnego ze po 1.5 miesiaca nadal masz problemy. Ja poltora roku temu w czerwcu zlamalem kosc promieniowa obecnie mam plyte platynowa na 4 srubach i do dzisiaj mam dziwne uczucie... tak jakbym mial nie do konca jednak te palce sprawne. Sprawnosc 100% gdy moglem wszystkie palce rowno wyprostowac,ruszac itp odzyskalem po pol roku o ile sie nie myle. Problem polegal na tym ze po 3 miesiacach mialem sprawne palce + dlon poza palcem srodkowym i wskazujacym a sprawnosc w nich odzyskalem dzieki rowerowi bo jak wiadomo tymi palcami sie hamuje.
Po prawie 2 miesiecznej rehabilitacji reki rehabilitant zalecil mi czwiczenia na palce takie jak, sciskanie pilki odginanie palcow w zewnetrzna strone ( nie za mocno ) i pomoglo.