Niedowład stawów

napisał/a: 77joanka 2010-11-27 19:10
Witam wszystkich bardzo serdecznie
Mój dziadzio Józef poprosił mnie o zrobienie tego wpisu z nadzieją , że może ktoś będzie znał przyczynę jego nagłego podupadnięcia na zdrowiu. W tym roku leżał 4 razy w szpitalu na rehabilitacji ponieważ nagle zrobił mu się niedowład stawów, nie daje rady chodzić, nie rozprostowuje dłoni.
Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że był szalenie wysportowany, codziennie w ruchu, do ostatniej chwili jeździł rowerem ( po powietrzu).
Ma bardzo bogata historię, był żołnierzem AK, BCh. Teraz recytuje wiersze, pisze kronikę, codziennie uczy się na pamięć fragmentów poezji lub prozy.
Boli go fakt , że żaden lekarz, czy to rodzinny czy w szpitalu nie zrobił mu badań, nie podpowiedział co można by było zrobić nawet prywatnie żeby jakoś to zastopować, lub aby się rozwijało wolniej jeśli nie próbować leczyć.
Gdyby ktoś mógł mi cos podpowiedzieć będę wdzięczna i zaraz mu przekażę.
napisał/a: Vega21 2010-11-29 21:28
Może to RZS, należałoby wykonać badania morfologiczne i biochemiczne (gł. CRP) krwi.
napisał/a: viki71 2010-11-29 22:19
Niestety nie traktuje się poważnie starszych ludzi,tak,jakby nie opłacało się ich leczyć.Ale ja sprawdziłabym,czy dziadek nie miał przypadkiem udaru lub wylewu.Nie musiało to byc rozległe,dlatego nie było ataku ale lekkie mogło pójść na nagły niedowład.Nie jestem lekarzem ani pielęgniarką ale moja mama przeszła udar,nawet o tym nie wiedząc.Wyszło na jaw przy okazji badań na inna dolegliwość.Natomiast babcia miała atak,udar i ma niedowład całej strony.No właśnie.Niedowład jest wszystkich kończyn,czy jednej strony?