Niespotykany problem z żyłami

napisał/a: Papin 2010-12-09 11:31
...Witam,

mam 19 lat i od około miesiąca, parokrotnie w ciągu dnia, żyły na moim ciele jakby "puchną/nabrzmiewają". W czasie, gdy żyły (na rękach, nogach, skroniach) "puchną", to odczuwam także pewien dyskomfort polegający na tym, że czuję się wtedy, jakby żyły miały za moment pęknąć (podobne uczucia, jak wtedy, gdy ściskając np. nadgarstek wykonujemy w tym samym momencie ruchy dłonią) Nie jest to zbyt estetyczny widok oraz nie jest to przyjemne uczucie, jednak towarzyszy temu wszystkiemu także swędzenie skóry: na stopach, łydkach, czasami na udach; na brzuchu (rzadko), na szyi, na rękach, nadgarstkach oraz dłoniach; w okolicach nosa, uszu oraz brwi. Bywa także, że mam zaczerwienione gałki oczne, jednak to rzadkie zjawisko.

Nie jestem pewien, czy ta informacja będzie przydatna, ale chyba warto wspomnieć, że podczas przebudzenia, z samego rana, jest mi przeraźliwie zimno, chociaż w pomieszczeniu jest zachowana odpowiednia temperatura (przeważnie od 19-22 stopni Celsjusza - w dzień oraz w nocy).

Nie biorę żadnych leków, nie jestem alergikiem. Sypiam dobrze. Jedyne specyfik, jaki przyjmuję, to... rutinoscorbin. Pijam 1-2 kawy dziennie, nie palę, odżywiam się zdrowo. Aktywność fizyczną mam dość znikomą - jedynie lekcje w-f'u w szkole oraz codzienne spacery. Lekarz rodzinny dwa tygodnie temu zbagatelizował mój problem i powiedział coś w rodzaju "samo przejdzie", jednak - jak widać - "samo nie przeszło", stąd mój post na forum Commed pl w ramach otrzymania "pomocy doraźnej".

Czy ktoś wie, co może mi dolegać? Z góry dziękuję!
napisał/a: Peter 2010-12-09 14:31
Potrzebne badania: pełna morfologia, crp, TSH, ft3, ft4, poziom IgE ilościowo, glukoza we krwi.
Mam nadzieję, że lekarz badał podstawowe parametry, m. in. ciśnienie krwi, praca serca.
napisał/a: aveeva 2010-12-11 20:00
witaj, według mnie możesz mieć pasożyty żył- np rzęsistka. najlepiej zrób test na pasozyty, metoda biorezonansu. Lekarze to zbagatelizują mówiąc że przejdzie, albo że dojrzewasz. U nas w ogóle nie przykłada się wagi do terapii przeciwpasozytniczych, a to własnie robale powdują znakomita większość chorób. Przeczytaj ksiażkę Nadziezdy Siemionowej Jak uwolnic sie od pasozytów polecam też film: trzy w kropka igya kropka pl/czynniki-chorobotworcze/pasozyty/ciekawostki-parazytologiczne/261-pasozyty-wewnatrz-nas-film-dokumentalny.html