Informujemy, że w dniu 17.07.2024 r. forum rozmowy.polki.pl zostanie zamknięte. Jeśli chcesz zachować treści swoich postów lub ciekawych wątków prosimy o samodzielne skopiowanie ich przed tą datą. Po zamknięciu forum rozmowy.polki.pl, wszystkie treści na nim opublikowane zostaną trwale usunięte i nie będą archiwizowane.
Dziękujemy!
Redakcja polki.pl

Dodatkowo informujemy, że w dniu 17.07.2024 r. wejdą w życie zmiany w Regulaminie oraz w Serwisie polki.pl

Zmiany wynikają z potrzeby dostosowania Regulaminu oraz Serwisu do aktualnie świadczonych usług, jak również do obowiązujących przepisów prawa.

Najważniejsze zmiany obejmują między innymi:

  • zakończenie świadczenia usługi Konta użytkownika,
  • zakończenie świadczenia usługi Forum: Rozmowy,
  • zakończenie świadczenia usługi Polki Rekomendują,
  • zmiany porządkowe i redakcyjne.

Z nową treścią Regulaminu możesz zapoznać się tutaj.

Informujemy, że jeśli z jakichś powodów nie akceptujesz treści nowego Regulaminu, masz możliwość wcześniejszego wypowiedzenia umowy o świadczenie usługi prowadzenia Konta użytkownika. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem: redakcja@polki.pl

Po zakończeniu świadczenia usług dane osobowe mogą być nadal przetwarzane, jednak wyłącznie, jeżeli jest to dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji tego typu celów, nie dłużej niż 6 lat po zakończeniu świadczenia usług (okres przedawnienia roszczeń).

Nietolerancja pokarmowa i inne

napisał/a: Xardas2519 2019-11-14 21:31
Witam serdecznie. Od pewnego czasu mam problemy z układem trawiennym i nie wiem gdzie już mam szukać pomocy, wiem że jest to temat rzeka i byłem u nie jednego lekarza którzy mówili mi że to jelito wrażliwe, choroba duringa, celiakia, i tak dalej. Zrobiłem bardzo dużo badań na krew ogólną, usg jamy brzusznej i węzłów chłonnych, mocz dwukrotnie i posiew, posiew kału, ogólne badanie kału, na trzustke i wątrobę oraz na nietolerancje pokarmową gdzie wyszło że silnie jestem uczulony na drożdże i średnio na kazeinę. Nie rozumiem tego że na mleko krowie ani kozie i sery nie mam a na kazeine tak skoro ona znajduje się również w mleku. Testy na nietolerancje miałem robione około rok temu i tamtego czasu mogłem nawet orzeszki ziemnie jeść a teraz już nie, wydalam je całkowicie w takiej samej postaci, tak samo warzywa surowe a po jabłku zielonym to już wgl mam takie śmierdzące gazy że hej. Powiem wam szczerze nie wiem gdzie już mam szukać pomocy. Powiem wam najgorzej jest jak wstaje rano to jest mi strasznie nie dobrze, całkowicie nie mam siły. Jeszcze gdzieś okolo dwa lata temu ważyłem około 79 kg, potem jak sie zważyłem jakiś rok temu ważyłem 74 a w chwili obecnej 69 kg i wiem że przy wzroście metr 74 to jest waga ok ale ja nawet z twarzy tak schudłem że masakra, nawet znajomi mi to mówią. Przepraszam za tak obszerny temat ale ja naprawde nie mam już na to wszystko siły, diety miałem już przeróżne i tu nie chodzi o to że nie moge już nawet się jednego piwka napić bo po nim mam takie gazy że masakra, a o chlebie już nie wspomnę, jak zjem nawet z dwie kromki chleba albo napije się mleka to strasznie boli mnie brzuch i kolana, kolana to w takim sensie jakbym całe 12 godzin tyrał na budowie, wtedy wchodzę do wanny do ciepłej wody i jakoś w miare to wytrzymuje. Prosze o wyrozumienie i jeszcze raz przepraszam za tak obszerny temat ale walcze z tą chorobą od ponad roku i już nie mam siły :( Dodatkowo załączam wyniki moich badań, może okażą się pomocne. Moge jeszcze dodać że raz wyniki z moczu miałem zle a potem gdzieś około po miesiącu robiłem nastepne razem z posiewem i wszystko było porządku.. Prosze zobaczcie sami.