Nieustanny katar.

napisał/a: Adek4100 2010-10-10 22:22
Witajcie, mam bardzo uciążliwy problem, otóż od paru lat męczy mnie katar, niezależnie od pory roku muszę ozywać kropli bez których nie zasnę. Robiłem sobie wymaz gardła jak i nosa - miałem gronkowca (nos i gardło) (1 badanie) za drugim razem już go w nosie nie było, nie wiem jak aktualne badanie ale zamierzam się wybrać w najbliższym czasie.

Dużo czytam i edukuję się w kierunku medycyny i zacząłem trochę działać na własną rękę, wykonałem sobie USG zatok wszystko ok, badania alergiczne ok, podczas choroby (zielony katar) jak w chorobie jest on bardzo meczący ale gdy ustaje jakoś robi się znacznie lepiej, nie wiem czy jest to wina śluzówki która przez katar nie jest sucha, lecz na co dzien np. dzisiaj nie ustę bez kropli, katar nie leci mi znosa jest strasznie suchy, uzywam od ładnych paru lat kropli do nie dawna były one oparte na xylometazolinie, lecz przerzuciłem sie na Sulrfalinon chociaz te kropli również nie nalezy stosowac dłuzej jak 7 dni. Zdaję sobie sprawe z konsekwencji nadmiernego używania xylometazolinu, jak i innych kropli, i wydaje mi się że jestem uzależniony od kropli lub mam już zniszczoną śluzówkę.

Kiedy walczyłem z gronkowcem antybiotykami, strasznie wysypywał mnie trądzik, (który cały czas mi dokucza) dlatego po 2-krotnej 1-miesięcznej terapii zaprzestałem stosowania leków.
W dodatku jestem bardzo narażony na jakiekolwiek choroby, łapę anginę praktycznie w okresie zimowym co miesiąc, węzły chłonne strasznie powiększone na całej szyi (USG - nawet do 4cm) i duzo małych.
Powiekszaja się wraz z chorobą, po chorobie pomniejszaja się.

Proszę podpowiedzcie jakich kuracji zastosować na ten katar i jak wyleczyć ewentualnie tego gronkowca, czy również mogę go mieć na twarzy co by powodowało trądzik ?