Niewyleczalna infekcja

napisał/a: ChlopJakLew 2011-01-01 19:04
Witam mam 26 lat 92kg przy 182cm wzrostu.
Mam lekką astmę,silną alergię i nadciśnienie.
Na astme mam inchalator symbicort na alergie loratadyne a na nadcisnienie tritace.
Przyjmuje te leki stale. pracowałem cały czas na powietrzu,ale od początku grudnia zrezygnowałem z tej pracy bo nie wyrabiałem zdrowotnie.
Od pazdziernika zaczołem chorować,po chorobie jakieś 2 tyg nie czuje się jeszcze w 100% zdrowy i łapie kolejną infekcję. Tzn przeziębienie,grypa zapalenie zatok,znowu zapalenie zatok i teraz kolejna infekcja(dali antybiotyk bo gorączkowałem do 39 i ibuprom to zbijal na 10godz ale po 3 dniach nadal nie przechodziło) tym razem stwierdzono jakąś infekcję ale nie wiadomo jaką.
Zatoki to podobno nie są,byłem też na rtg i u laryngologa i to wykluczyli,a mnie nadal boli głowa przy schylaniu,przy smarkaniu boli głowa i schodzi czasami ropa,oraz odkasłuje ropę najczesciej nad ranem.
zapalenie gardła,migdałków też odpada,zapalenie płuc też raczej odpada ale byłem na rtg i czekam na zdjęcie. Teraz brałem antybiotyk przez 7 dni dalacin c 300mg i gorączka zeszła ale nadal czuję sie chory tzn:cały osłabiony,rozbity,silny kaszel raz suchy raz mokry(mam tak że po każdej chorobie kaszel sie utrzymuje nawet ponad 2 tyg,astma :( i podobno kazda infekcja wlazi w oskrzela i drazni) tylko wyjde z domu i zaraz zaczyna lekki bol gardła do opanowania neo-anginem. Temp 36,6 ale do pracy to się nie nadaje. tak więc lekarz przepisał kolejny antybiotyk cipronex.
Po tych antybiotykach się czuje jak bym cukierki brał, po leczeniu czuje się niedoleczony i wystarczy na 3 dni isc do pracy i znów coś łapie,a w domu do wiosny nie moge sobie pozwolić siedzieć.
Co to może być za choroba która mnie teraz trzyma? byłem u 2 lekarzy i tylko antybiotyki dostaje,a chory nadal.
Jak to wyleczyć i czemu ciągle tak choruje? ,kiedyś miałem maxymalnie 3 lekkie przeziębienia w ciągu zimy mimo bardzo ostrego trybu życia(przemokniety przemarznięty itp) tearaz ubrany w domu siedze jak chory i nadal sie wyleczyc nie moge
napisał/a: Peter 2011-01-03 08:57
Objawy wskazują na zapalenie zatok. Brak wydzieliny w zatokach nie daje podstawy do wykluczenia ich infekcji. Jeśli masz 92 kg, to dawka Dalacin 300mg to jak dla niemowlęcia. Tak więc nie dziwne, że wciąż jesteś niedoleczony.
napisał/a: ChlopJakLew 2011-01-04 20:52
dziś odebrałem wyniki rtg płuc i poszedłem do lekarza,są lekkie zapalne zmiany w płucach.
Do tego od 3 dni biore ibuprom zatoki i zaczeło schodzic troche ropy z nosa a przy kaszleniu naprawdę sporo się wypluwa. Do tego boli głowa tak jak przy zatokach.
Dzis dostałem pilne skierowanie do alergologa,na wymaz gardła i nosa i od jutra antybiotyk cipronex 500mg.
pomoże to coś na moją chorobę?
napisał/a: Peter 2011-01-05 08:14
Zlecenie na wymaz i przepisanie antybiotyku nie widząc wyniku i antybiotykogramu to bezsens, chyba, że lekarz uznał, że podanie antybiotyku musi być niezwłoczne.