Obawa przed ciążą

napisał/a: neg 2010-10-20 17:05
Ok, mam świadomość, że może troszkę się wygłupię pisząc na tym, dość poważnym forum takie rzeczy, niemniej jednak wspólnie z partnerem czujemy strach, który jest zapewne wynikiem naszej niewiedzy. Do rzeczy. Wspólnie z partnerem uprawialiśmy seks. Zabezpieczaliśmy się prezerwatywą. Po skończonym stosunku, mój partner zdjął prezerwatywę i nie upewniwszy się, że ma czyste ręce (miał je nieco brudne od nasienia) dokończył naszą zabawę palcami. Olśnienie o tym przyszło, gdy było już po wszystkim. Jak się okazało, miałam w tym czasie okres płodności. Mam obawę przed tym, że mogło dojść do zapłodnienia. Niedługo zrobię test ciążowy, jakkolwiek strasznie się boję, stąd też pytanie: Czy w taki dziecinnie głupi sposób może dojść do zapłodnienia? Co mam robić? Proszę o szczere odpowiedzi. Nie mam zbyt wielkiej wiedzy na te tematy, stąd też moje obawy i pytania.
napisał/a: ivi.kiwi 2010-10-20 17:46
Jesli nasienie dostalo sie do pochwy i rzeczywiscie mialas dni plodne to taka mozliwosc istnieje.. test zrob 3 tyg po stosunku..
napisał/a: wikam2 2010-10-20 18:50
No jesli tak jak mówi Ivi nasienie znalazło się w pochwie to może być problem. Myslę jednak, ze tak kiepsko (?) nie bedzie. Teścik 3 tygodnie po stosunku ( choć jak widze jest już to napisane ale wyjasnie skąd mi się wzieły te 3 tygodnie bo to moje wynurzenia :D ) Otóż : od owulacji do pozytywnego wyniku testu musi minąc około 2 tygodnie. Kolejny tydzien to 7 dni które mogą sprzyjać owulacji (czas przed nią) a plemnik może max tyle przeżyć. Więc 2 tygodnie + 7 dni = około 3 tygodnie.
Cykle masz regularne?