obturacyjne zap oskrzeli czy alergia?

napisał/a: jjoanna1985 2010-12-16 08:57
witam
moja córka ma 2 latka.od tamtej zimy ma nawracające infekcje górnych dróg odechowych,zaczelo sie zapaleniem oskrzeli a potem juz tylko co 2 tyg kolejne infekcje.w tym roku sytuacja powtórzyła się.nasilił sie suchy kaszel przemieniając się w zapalenie gardła,oskrzeli.ostatnio córka była w szpitalu-rozpozano u niej zapaleie płuc,obturacyjne zapalenie oskrzeli,pokrzywka alergiczna,zapalenie ucha środkowego spojówek oraz krtani.po silnej terapii antybiotykowej wyszła do domu.po kilki dniach znów zaczął się napadowy kaszel oraz katar,doszly rownież zaczerwienione oczka na które stosuje floxal.córka dostaje wziewnie pulmicort 0.250 2 razy dziennie i na noc aerius przez 6 dni.narazie nie widzę większej poprawy-córka nadal ma napady w nocy.dodam że wyniki miała dobre na alergie rowniez,nie goraczkuje,osłuchowo czysta.
co może być przczyną tak częstych infekcji?do jakiego lekarza się udać?jakie badania wykonać?
pozdrawiam asia
napisał/a: kittie_cat 2010-12-16 19:37
Obturacyjne zapalenie oskrzeli jest bardzo często powiązane właśnie z alergią i u alergików częściej występuje. Mówiłaś, że córcia miała wykonane testy alergiczne, ale nie wyszczególniłaś pod jakim kątem, a alergenów w domu może być naprawdę mnóstwo, wystąpienie pokrzywki może być sygnałem do głębszego zainteresowania problemem alergii. Czy wyszczególniono Ci na jakie czynniki test alergiczny został wykonany? Zastanów się też na poziomem wilgotności w pokoju córy, susze powietrze wysusza i podrażnia błony śluzowe w układzie oddechowy, może być także przyczyną czerwonych oczu. Jest to ważne szczególnie teraz, w sezonie grzewczym, bo włączone w domu kaloryfery bardzo obniżają wilgotność powietrza, może powinnaś pomyśleć o nawilżaczu, nie jest to duży wydatek (można już kupić za mniej niż 100zł) a naprawdę potrafi wiele pomóc. Pozdrawiam i życzę zdrowia córci :)
napisał/a: jjoanna1985 2010-12-19 15:11
dziekuje za odpowiedz.
nawilzacz kupie juz niedlugo,w domu mamy piece.
jesli chodzi o testy w szpitalu wiem ze zrobili tylko na czynnik ige,ktory miala gosc niski.w kazdym razie nie poinformowali mnie czy miala robione bardziej szczegolowe testy.