odszkodowanie za skrecony nadgarstek

napisał/a: Driver704 2010-10-04 12:23
Witam. Mam takie pytanie. Miesiąc temu skręciłam w pracy nadgarstek. Czy należy mi się za to odszkodowanie z ZUSu i z PZU? Bo posiadam tez ubezpieczenie grupowe.
Moj ortopeda wsadzil mi reke w szyne gipsowa na 10 dni, a potem wyslal na zabiegi fizjoterapeutyczne (laser i magnetronik). Dal mi taka kartke do zakladu pracy na ktorej bylo napisane rozpoznanie: skrecenie i naderwanie nadgarstka, ale w karcie choroby pacjenta mam napisane tylko,ze przy pracy nastapil silny bol lewgo nadgarstaka i zgrubienie. i potem jest jeszcze napisane o tej szynie gipsowej, o zwolnieniu L4 i o zleconych zabiegach rehabilitacyjnych. Mam jeszcze zrobione 2 zdj rtg przed zalozeniem gipsu i po zdjeciu, na ktorych nie ma wykazanych zmian.
Czy to sie kwalifikuje do odszkodowania? i jak to zalatwic?
Pozdrawiam
napisał/a: ellena 2010-10-05 11:01
Jeśli do złamania nadgarstka doszło w pracy to jak najbardziej należy Ci się odszkodowanie za wypadek przy pracy, zgłoś się do kadr w swojej firmie tam poinformują Cię o wszystkich formalnościach z tym związanych, co do PZU to zależy jakie świadczenia macie w polisie, musisz to wiedzieć, najlepiej dowiedz się u osoby zajmującej się u was PZU.