Operacja ACL,

napisał/a: Wojtas_512 2010-08-26 12:20
Witam,
Moje problemy z kolanem zaczeły sie od wypadku na nartach(łąkotka sie zablokowała), na Izbie przyjęć wstawili mi kolano w szyne i zostawili(a bolało pieruńsko).Gdy tylko sie dało umówiłem sie na wizyte u lekarza specjalisty, który po USG stwierdził, ze kolano musi zostać unieruchomione na 6 tygodni...Po tym czasie wszystko było OK, do czasu...Jakieś 3-4lata temu bóle powróciły(łakotka znów zaczęła sie blokować), w szpitalu nikt nie umiał mi pomóc to wsadzano mi noge w gips(miałem noge w gipsie średnio co 2 miesiące w gipsie), wkońcu trafiłem na specjaliste który powiedział mi, ze to łąkotka jest uszkodzona i nie widomo też czy czasami nie wiązadła. Po Artroskopii okazało sie, że konieczna będzie również operacja ACL. Po operacji dosyc szybko powróciłem do "formy", jednak problem łąkotki powrócił(kolano sie znów zablkowało) i miałem kolejną artroskopie tym razem łąkotka zostala wycięta.Od tamtego czasu minęly ponad 2 lata. Od jakiegoś czasu również biegam lub uprawiam inne sproty, czasami jak dłużej pobiegam to kolano troszke sie zgrzewa(wkońcu nie ma naturalnego amortyzatora), dlatego chciałbym sie zapytać:
Jak zabezpieczyc kolano?Czy może zainwestować w jakiś suplement wzmacniający stawy, gdyż nie chce sobie zniszczyc kolana na starość
napisał/a: MajaII9mc 2010-08-26 17:05
Trochę przeszedłeś. Ja biorę ARTHRON COMPLEX ale ciężko mi jeszcze stwierdzić czy pomaga. Przeglądając wszystkie tego typu preparaty ja wybrałam właśnie ten z racji na ten drugi dodatkowy składnik. Poczytaj o nim i o innych i wybierz coś dla siebie nie którym pomaga.
napisał/a: Wojtas_512 2010-08-26 22:57
Ano tak sie cholibka złożyło...A mam 20 lat dopiero :|
A ogółem na kolano, jakąś opaske elastyczną założyć?