Operacja dłoni

napisał/a: _MISIEK_ 2011-01-05 18:06
Witam. Mój problem wygląda następująco - Jestem wyczynowym sportowcem,trenuję sporty walki i w lipcu 2010 roku doznałem przykrej kontuzji. Rozbiłem prawą dłoń,a dokładnie to mam następujace schorzenie - złamanie czwartej kosci śródręcza. Ręką mogę zrobić wszystko,oprócz zaciskania pięści poniewaz blokuje mnie staw przy czwartym palcu.Dłoń wygląda normalnie ale są w dotyku wyczuwalne wyraźne zgrubienia w okolicy czwartej kości śródręcza i okolicach stawu przy tym palcu. Przy lekkich uderzeniach tą ręką czuję ból w okolicy złamania. U lekarza byłem,ale zaprzestałem na zdiagnozowaniu tego ( przyznam ze się załamałem wtedy i dlatego tak to zostawiłem zamiast odrazu to zrobić jak było świeze) W związku z tym mam pare pytań bo zamierzam zrobić tą ręke :

1. Kontuzji doznałem w lipcu 2010 roku a więc kości się juz pewnie zrosły,jednak krzywo o czym swiadczy mój niedowład w ruchach palcem,czy w związku z tym nie jest za późno na operacje ?

2. Czy operacja/zabieg chirurgiczny tego typu będzie robiony na znieczuleniu miejscowym czy narkozie ( chyba będzie trzeba od nowa łamać kość z tego co się orientuję) ?

3. Czy po operacji ta dłoń wróci do pełnej sprawności ? - mam tu na myśli starty w zawodach sportów walki,uderzanie tą pięścią w worki bokserskie z pełną siłą itp.

4. jak długo czeka się na taką operację od chwili zapadnięcia decyzji przez lekarza o potrzebie operacji ?

Z góry serdecznie dziękuję.
napisał/a: ulna 2011-01-05 22:07
Witam
1 Lepiej byłoby wykonać zabieg wcześniej jednak teraz efekt, również powinien być widoczny
2 prawdopodobnie znieczulenie miejscowe
3 różnie bywa, na pewno będzie ciężko
4 różnie zależy od szpitala i miejscowości (informację o kolejkach dla swojego regionu można tak mniej więcej sprawdzić na stronie NFZ )