OPERACJA GŁOWY, KRWIAK, BRAK CZESCI CZASZKI jazda samochodem

napisał/a: kevineck 2010-10-30 09:29
Witam, 8 pazdziernika mialem wypadek, mianowicie wszedlem pod swoje auto ktore mnie przytrzasnelo spadajac mi na glowe, bylem zalany krwia, pojechalem do szpitala swoje z tamtad pojechalem do krakowskiego szpitala i przeszedlem operacje. byly watpliwosci czy przezyje. operacja glowy trwala 1,5h. mialem krwiaka wiec go wycieli. nie mam teraz czesci czaszki. jest 30 pazdziernik, jestem juz w domu, mialem zajecia z paniami neuropsychiatra, neurologopeda nie wiem dokładnie ale w celu dojscia do siebie z mowa, pisaniem, rysowaniem. Dostalem tez informacje od lekarki ze 3 miesiace jestem bez auta. Chodzi o to ze moge dostac padaczke (ale wiadomo nie mam jej). To wlasnie mnie ciekawi, ja musze jezdzic autem i chce. Nie dolega mi na chwile odecna nic(pomijam to ze mam chora noge i jeszcze pare dni na wyleczenie oka) . Matka dała mi informacje ze rok bez samochodu musze byc. Dla mnie to nie mozliwe. Ja za dajmy na to miesiac bede taki jak przez wypadkiem. Chciałbym sie dowiedziec ile musze czakac na to zebym mogl jezdzic autem ?
napisał/a: ulna 2010-10-30 16:56
Po tego typu urazie przerwa od jazdy samochodem powinna trwać min 6 miesięcy do roku po czym powinny zostać wykonane badanie diagnostyczne, czy nie ma przeciwwskazań.
napisał/a: kevineck 2010-10-30 17:20
szkoda bo ja juz na dniach bede sie czuł gotowy do jazdy i nic mi nie bedzie przeszkadzac.... więc dziwne to wszystko
napisał/a: kevineck 2010-11-15 14:12
witam, dodam jeszcze, wcześniej robili mi EEG mozgu, nie mam żadnej padaczki :) za 3 miesiace znowu to wiec w styczni kolejne eeg, no i własnie tam jak jeszcze leżałem w szpitalu pawne wyniki były wyższe ale nie zle, i niby dlatego przez te 3 miesiące mam byc bez auta. na chwile obecna czuje się bardzo dobrze :) czy jakis lekarz może to skomentować? jeździć mi się chce.
napisał/a: ulna 2010-11-15 16:30
Witam
Ogniska padaczkowe powstają na skutek nadmiernej ilości bodźców pobudzających komórkę wskutek czego dochodzi do depolaryzacji błony komórkowej. Zjawisko takie powstaje spontanicznie zarówno pod wpływem bodźców zewnętrznych ja i wewnętrznych, a może powstać w wyniku patologicznych mózgowych lub ogólnoustrojowych zmian morfologicznych (zaburzenia błonowej regulacji przepływu jonów/oraz układu neuroprzekaźników). Zmiany takie mogą powstać np w wyniku silnego urazu głowy w każdym wieku. Część pacjentów w okresie między napadami nie wykazuje nie prawidłowości w zapisie EEG mimo, że takie istnieją i tu możemy mieć do czynienia właśnie z takim przypadkiem, zmiany mogą ujawnić się z czasem mimo, że teraz wyniki są prawidłowe (bynajmniej tak wnioskuję skoro nie piszesz o jakichkolwiek nieprawidłowościach)