Opuchlizna palca wskazującego

napisał/a: wirek2221 2010-09-10 19:20
Witam dziś kiedy grałem w piłkę nożna przytrafiła mi się niemiła sytuacja otóż piłka musneła w mój palec wskazujący w lewej ręce (nie uderzyła ale wygięła palec w stronę górnej części dłoni i poleciała dalej) palec na początku bolał lecz przestał niestety nastąpiła delikatna opuchlizna około 2 mm w porównaniu do 2 palca . Palcem mogę ruszać i zginać lecz do pewnego momentu kiedy zaciskam dłoń w pięść jest ok lecz dalej zaczyna się ból. Palec bez problemowo prostuje i zginam do właśnie tego momentu. Wiem że wydaje się nadwrażliwy ale dużo razy miałem złamana rękę (3 razy) i ostatnio pęknięty paliczek w kciuku. Czy jest się czym martwic postaram się przysłać zdjęcia.Delikatnie boli kiedy dotykam pomiędzy paliczkiem bliższym i środkowym.
napisał/a: ulna 2010-09-10 20:47
Jeśli jest ruchomość a opuchlizna się nie zwiększa prawdopodobnie jest to silniejsze stłuczenie. Drobne ograniczenie w zgięciu jest prawdopodobnie związane z opuchlizną, która ogranicza ruch. Jednak jeśli by się pogarszało lub nie byłoby poprawy po trzech dniach należałoby skonsultować się z lekarzem. Na tą chwilę można posmarować lekiem przeciwzapalnym i stosować okłady chodzące.
napisał/a: Blackursus 2010-09-10 22:28
Ja tez mysle, ze to nic powaznego. Posmaruj altacetem, to zmniejszy opuchlizne. Jakies 3 miesiace temu wybilam paliczka- bol byl nie do zniesienia gdy nim poruszalam. Mysle, ze to stluczenie, lub nadciagniecie. Pozdrawiam.