Ostry kaszel, Lekkie bóle brzucha

napisał/a: chester-lp 2010-10-25 18:05
Witam wszystkich.
Zacznę od początku: Mam 26lat. Miałem ostry kaszel dość długo i zaczęlo mnie lekko kłuć po lewej stronie brzucha i zwróciłem się do swojego lekarza. Lekarz zapisał mi na kaszel lek EURESPAL. Tamto kłucie w brzuchu też ustąpiło ale pojawiło się inne trochę powyżej (też lekkie). Zwróciłem się znowu do lekarza i lekarz zapisał mi witamine B. Jednak ten lekki ból nie ustał do dziś... Ból najbardziej widoczny był w okolicy miednicy i lewej nerki (widoczny ponieważ w tym miejscu mam lekko zaczerwienioną skórę pewnie od moich obtarć ręką) Lekko również czułem to z tyłu (u dołu) na plecach wprost proporcjonalnie do przodu. Na początku czułem też po lewej stronie takie 'spinanie' w żebrach przy oddychaniu ale to mi już minęło. Ogólnie mój ból jest lekki i lekko kłuje, piecze w środku brzucha. Teraz mi się zdaje, że doszedł do tego lekki ból pod samym pępkiem. Podsumowując mój problem: to teraz lekkie kłucie, pieczenie po lewej stronie brzucha tak bardziej blizej miednicy i teraz ten lekki ból pod pępkiem.
Nie mam problemu z oddawaniem moczu, nie wymiotowałem, jem jak zwykle, mam apetyt, źle się nie czuję, nie miałem gorączki, kaszel mi minął zaraz po użyciu leku Eurespal, nie gubię wagi, czyli wszystko reszta jest OK. Po samym wstaniu rano z łóżka ból jest można powiedzieć w ogóle nie wyczuwalny. Ten lekki ból męczy mnie od niecałego miesiąca. Podpowie ktoś co to może być?
Z góry wszystkim bardzo dziękuję ;)
napisał/a: piotrosiama 2010-10-25 22:27
Witam !
Mnie się wydaje ze jest to efekt długotrwałego i ostrego kaszlu. Jestem astmatyczką i przy zaostrzeniu choroby dochodzi kaszel a potem przez kilka ładnych dni odczuwam pobolewania w podżebrzu.Za radą lekarza stosuję w takich sytuacjach proszki przeciwbólowe.
napisał/a: chester-lp 2010-10-25 22:31
piotrosiama13, dziękuję Ci bardzo za odpowiedź ;)
Co do Twojej odpowiedzi to bardzo bym chciał, żeby tak było ...
Ten ostry kaszel miałem około 6-7tygodni z czego po około 4-5 tygodniach zwróciłem się dopiero do lekarza.
Tylko czy ostry kaszel potrafi doprowadzić do czegoś takiego?

Edit

Właśnie ten ostry kaszel był u mnie taki sam jak u chorych na astmę.
napisał/a: piotrosiama 2010-10-25 22:38
Bardzo niedobrze że tak długo zwlekałeś z wizytą lekarską. U mnie zanim zdiagnozowano chorobę to kaszlałam ok 3 m-cy. Właśnie taki ból jak pisałam miałam i dopiero pielęgniarka w szpitalu poradziła mi proszki przeciwbólowe.
Życzę dużo zdrowia i głowa do góry będzie ok.
napisał/a: chester-lp 2010-10-25 22:59
Chciałbym, żeby tak było jak mówisz ;)
Życzę również Tobie dużo zdrówka ;)

Jeśli ktoś ma w moim temacie jeszcze coś do dodania to bardzo bym prosił ;)
napisał/a: Aguśś 2010-10-27 19:15
Ja miałam taki ostry napadowy kaszel też w tak długim okresie . Lekarze z początku nie wiedzieli co to jest aż w końcu trafiłam do szpitala . Od kaszlu już zrywało mnie na wymioty oraz tak samo miałam ból brzucha . Po 2 tyg spędzenia na oddziale po wykonaniu szeregu badań okazało się że mam krztusiec . Teraz całe szczęście już jest dobrze i objawy minęły ale za to pojawił się drugi problem senność i bóle głowy mogłabym spać w dzień i w nocy bez przerwy nie mogę się na niczym skupić . Ostatnio miałam podwyższone ciśnienie dolne bo było 125/100 nie byłam z tym jeszcze u lekarza bo może samo mi wszystko przejdzie .
napisał/a: chester-lp 2010-10-28 11:40
Aguśś, dziękuję za odpowiedź ;)

Od tej chwili jak napisałem pierwszego posta (założyłem temat) to przestało mnie kłuć, piec po lewej stronie brzucha... dziwne... bo trwało to około miesiąca. Został taki lekki ból w okolicy pępka, nawet nie wiem czy to ból bo nie wiem jak to określić.
Wczoraj byłem u lekarza i powiedział, że po ostrym kaszlu może mieć miejsce długotrwałego bólu po tej stronie, ponieważ wszystko podczas kaszlu ponoć tam się naciąga, różne naczynia itp. Zapisał mi dalej Witamine B i mam brać po jednej tabletce co dziennie do wykorzystania opakowania (wcześniej miałem brać 2 tabletki do wykorzystania opakowania).
napisał/a: chester-lp 2010-11-03 17:22
Witam po dłuższym czasie ;)

Wszystkie moje bóle i kłucia ustały po tym ostrym kaszlu, trochę to trwało ale minęło jednak...

Dziwi mnie tylko jeden fakt: zauważyłem, że mam powiększony brzuch po lewej stronie (czyli po tej co miałem te kłucia itd.) Brzuch jest większy i chyba twardszy od prawej strony brzucha... Jest to miejsce tak mniej więcej od pępka po lewej stronie brzucha. Jak wypnę brzuch to widać różnicę. Co to może być? To naturalne po tak ostrym kaszlu? Proszę o jakieś diagnozy.

Pozdrawiam wszystkich ;)