Otępienie, ogłupienie

napisał/a: JaxDraken 2010-11-08 19:26
Witam!
Od jakiegoś roku czuję się kompletnie otępiały i ogłupiały. Z każdym tygodniem jest coraz gorzej, nie mogę się na niczym skupić. Wieczorami objawy się nasilają, po godzinie ok. 19.00 Jestem już kompletnie nie zdolny do jakiejkolwiek nauki czegokolwiek. cięzko mi się skupić nad zwykłą rozmową. Boję się, że za kilka miesięcy/lat zamienie się w warzywo! Proszę o poradę? Czy jest możliwe, żeby coś w moim mózgu obumierało w wieku 18 lat?
napisał/a: placio93 2010-11-11 17:00
No cóż, starość nie radość!
Jest cała masa chorób neurodegeneracyjnych ale lepiej nie szukaj informacji o nich w googlach ani na forach internetowych (to prowadzi do hipochondrii). Lepiej idź do lekarza.
hmm napisałeś że "Wieczorami objawy się nasilają", może po prostu się nie wysypiasz? nic prócz zmęczenia nie nasila się wieczorami. założę się że jesteś na studiach i stąd przemęczenie.
podobno w okresie koło 18-19 roku życia przestawia się "bio-zegar" i to też może przyczyniać się do przemęczenia.

na otępienie mogą mieć wpływ również leki, jeśli jakieś zażywasz, przeczytaj "możliwe efekty niepożądane".

Najlepiej będzie jeśli pójdziesz wcześniej spać, a jeśli Ci nie przejdzie zgłoś się do lekarza pierwszego kontaktu. tutaj nawet jeśli uświadczysz jakiegoś dyplomowanego lekarza który po pracy nie ma nic innego do roboty tylko przegląda commed, to i tak nie zastąpi to osobistej wizyty.
Pozdrawiam: Placio93
napisał/a: JaxDraken 2010-11-24 19:06
Nie, nie jestem studentem, chodzę do liceum i często opuszczam lekcje, śpie minimum 9h na dobę przy czym średnio do 11h udaje mi się spać. Nie mam dużo nauki, w zasadzie żadnego poważniejszego i męczącego wysiłku w ciągu dnia. Lekarz psychiatra, który zapisał mi Zoloft twierdzi ze nic mi nie jest jednak czuję się coraz gorzej. Czuje się w ciągu dnia jakbym śnił, nie jak człowiek w 100% "na jawie". Trudno to wyjaśnić, nie czuje się tak jak dawniej. Mam lekkie (na razie- boje się ze się pogorszy) kłopoty z pamięcią. Patrząc na jedną rzecz (np. monitor, telewizor, książka) wszystko poza tym obiektem widzę rozmazane- może to dziwnie brzmi bo każdy tak widzi ale ja widziałem dużo inaczej kiedyś (1-2 lata temu). Dodam ze lubię sobie wypić, jeśli to pomoże w diagnozie.
Proszę o poradę...
napisał/a: pawlo1982 2010-11-28 07:11
hehe jesli masz problemy ze wzrokiem po tym jak zaczeles brac zoloft to sie nie dziwie
moj znajomy bierze ten lek juz 3 lata i w poczatkowej fazie masz zmieniona percepcje to jest dzialanie takie ,inaczej widzisz ,widzisz piekniejszy swiat tylko nie czujesz tego emocjonalnie musisz sie wkrecic ,inaczej lek sam nic nie zdziala chocby byl najlepszy na swiecie
poza tym zoloft nie nalezy mieszac z alkoholem
napisał/a: placio93 2010-11-29 17:35
"Lubię sobie wypić" znaczy, że czasami wypijesz piwo czy że co piątek wracasz do domu na czworaka i nie pamiętasz dnia poprzedniego =) ?
Jak już powiedział pawlo1982 leku zoloft NIE WOLNO MIESZAĆ Z ALKOHOLEM
oprucz tego:
napisal(a):Możliwe skutki uboczne: Najczęściej występują zawroty głowy, senność lub pobudzenie, bóle głowy, jadłowstręt, nieprawidłowe widzenie, szum uszny, kołatanie serca, nudności, biegunka, wzmożona potliwość, suchość błony śluzowej jamy ustnej, zaburzenia seksualne. Rzadko: drgawki i zaburzenia czynności wątroby. Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną, należy zachować ostrożność przy prowadzeniu pojazdów i obsłudze maszyn.

http://www.doz.pl/leki/p3644-Zoloft
Jedyne co możesz zrobić to poinformować lekarza o wystąpieniu skutków ubocznych
lekarz zdecyduje czy zaprzestać leczenie lub zmienić leki czy leczyć się dalej