papierosy

napisał/a: ~Lidka 2009-10-27 23:25
Palę ponad 20 lat, rzucałam parę razy! Przy pomocy tabexu, korzystałam z bicomu i włśnie wróciłam znowu do nałogu. Na pewno kiedyś rzucę na zawsze, bo nienawidzę tego śmierdzącego zapachu, tylko nie rozumiem dlaczego one mi tak smakują!!!
napisał/a: ~Jerzy 2009-11-02 15:15
Lideczko!
Ja też byłem palaczem 30 letnim ( jestem 50- cio latkiem) Któregoś dnia, kiedy dowiedziałem się, że skonał w strasznych męczarniach mój dobry znajomy na raka krtani( od papierosów) - pomyślałem sobie - dość. Warto byłoby jeszcze ciut pożyć. Dla lepszej motywacji obliczyłem sobie, że "przepaliłem" w swoim życiu mały domek z ogródkiem. Też początkowo myślałem Twoimi Lidziu kategoriami,że ONE tak smakują , i że może u mnie nie spowodują raka itp, itd. Ale wmówiłem sobie,że to świństwo, że czuć ode mnie dymem na odległość, że czas na wyrzucenie z siebie tego uzależnienia, że wiecej nie chcę być niewolnikiem- LIDZIU ! Urodziliśmy się wolnymi ludźmi i warto wyjść z tego założenia rzucając nałóg - Bedę myślami z Tobą, jak będziesz rzucać > Pamiętaj - wierzę w Ciebie. Uda Ci się na pewno ! Pozdrawiam - były palacz Jerzy .

p.s. nie palę już 5 miesięcy. Pierwszy miesiąc był najtrudniejszy-potem już tylko coraz lepiej.
napisał/a: Inatka93 2018-11-27 09:07
Sama niedawno zachorowałam na cukrzycę, wcześniej paliłam okazjonalnie, teraz w ogóle. Nie wiem, jak to jest z tymi powikłaniami, ale na ja miejscu tego cukrzyka zrezygnowałabym z palenia. Wiem, że skutki rzucania palenia są nieprzyjemne na początku, ale gorsze rzeczy można przeżyć i cieszyć się życiem. Na jego miejscu spróbowałabym, albo samodzielnie, albo z produktami takimi jak tabex . Chociaż może bardziej plastry na rzucenie palenia by mu się sprawdziły. Trzeba walczyć o życie!