Informujemy, że w dniu 17.07.2024 r. forum rozmowy.polki.pl zostanie zamknięte. Jeśli chcesz zachować treści swoich postów lub ciekawych wątków prosimy o samodzielne skopiowanie ich przed tą datą. Po zamknięciu forum rozmowy.polki.pl, wszystkie treści na nim opublikowane zostaną trwale usunięte i nie będą archiwizowane.
Dziękujemy!
Redakcja polki.pl

Dodatkowo informujemy, że w dniu 17.07.2024 r. wejdą w życie zmiany w Regulaminie oraz w Serwisie polki.pl

Zmiany wynikają z potrzeby dostosowania Regulaminu oraz Serwisu do aktualnie świadczonych usług, jak również do obowiązujących przepisów prawa.

Najważniejsze zmiany obejmują między innymi:

  • zakończenie świadczenia usługi Konta użytkownika,
  • zakończenie świadczenia usługi Forum: Rozmowy,
  • zakończenie świadczenia usługi Polki Rekomendują,
  • zmiany porządkowe i redakcyjne.

Z nową treścią Regulaminu możesz zapoznać się tutaj.

Informujemy, że jeśli z jakichś powodów nie akceptujesz treści nowego Regulaminu, masz możliwość wcześniejszego wypowiedzenia umowy o świadczenie usługi prowadzenia Konta użytkownika. W tym celu skontaktuj się z nami pod adresem: redakcja@polki.pl

Po zakończeniu świadczenia usług dane osobowe mogą być nadal przetwarzane, jednak wyłącznie, jeżeli jest to dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji tego typu celów, nie dłużej niż 6 lat po zakończeniu świadczenia usług (okres przedawnienia roszczeń).

Paracetamol zwiększa ryzyko astmy u małych dzieci

djfafa
napisał/a: djfafa 2012-01-22 12:36
Potwierdzone jest to ponad 20 badaniami, w tym dużą analizą danych dotyczących ponad 200.000 dzieci, które zagrożone były zwiększonym ryzykiem astmy którym podano paracetamol. W listopadzie 2011r., dr John T. McBride, pediatra ze szpitala w Akron w Ohio dzieci, opublikował w czasopiśmie Pediatrics twierdząc, że są dowody na związek między paracetamolem i astmą jest tak silny że zaleca lekarzom aby niemowlęta i dzieci, które są narażone na astmę nie podawać paracetamolu.

Badania opublikowane w The Lancet w 2008 roku zebrało informacje na temat ponad 205 tysięcy dzieci z 31 krajów w ramach Międzynarodowego Studium astmy i alergii w dzieciństwie, znany jako studium Izaaka. 2008 analiza wykazała, że dzieci, którym podawano paracetamol na gorączkę w pierwszym roku życia mają o 50 procent większe ryzyko rozwoju objawów astmy , w porównaniu z dziećmi, które nie przyjmowały leku. Ryzyko wzrastało z coraz częstszym korzystaniem - dzieci, które miały paracetamol co najmniej raz w miesiącu miał trzykrotny wzrost ryzyka wystąpienia objawów astmy.

Więcej na: http://www.nytimes.com/2011/12/20/health/evidence-mounts-linking-acetaminophen-and-asthma.html?_r=3
napisał/a: Peter 2012-01-24 13:09
No cóż, zwalcza się gorączkę powyżej 39 C. Jeśli nadużywa się takich leków (nie tylko zresztą tych), to takie, a nie inne są skutki takiego postępowania. Poza tym na zachodzie zastąpiono leczenie infekcji bakteryjnych paracetamolem, co oczywiście jest skrajnością. Pod uwagę należy brać też fakt, że infekcje bakteryjne zwalcza się antybiotykiem, a nie paracetamolem, a efekt jest taki, że objawy ustępują, a infekcja przechodzi w postać podostrą lub przewlekłą także prowadząc do astmy.