Pęknięcie palca ręki, stabilizator - gdzie w Krakowie

napisał/a: comb 2010-08-15 13:40
Witam,

Dwa dni temu złapałem kontuzję małego palca u ręki na ściance wspinaczkowej. Wczoraj byłem u lekarza (tzn. na SOR-ze), po zrobieniu RTG stwierdził "pęknięcie paliczka dystalnego bez przemieszczenia odłamów". Ku mojemu zdziwieniu wsadzono mi w gips nie tylko ten palec, ale też sąsiedni (IV) i unieruchomiono nadgarstek. Zapytałem lekarza, czy nie wystarczyłaby szyna czy jakiś stabilizator na palec - odpowiedział, że tak, ale nie mają na stanie czegoś takiego ...
Nie za bardzo podoba mi się unieruchomienie całej dłoni, zamiast palca (tym bardziej, że jestem programistą i bardzo utrudnia mi to pracę).
I teraz 2 pytania:
- gdzie w Krakowie można "wymienić" gips na stabilizator czy szynę? (może być prywatnie, zależy mi na czasie)
- wiem, że takie stabilizatory można kupić w sklepach ze sprzętem ortopedycznym, ale czy można założyć go samemu? (Palec nie jest skrzywiony itp., tylko lekko opuchnięty)
napisał/a: ulna 2010-08-15 14:35
Po stabilizator najlepiej udać się do sklepu ortopedycznego gdzie ci doradzą który i jak ubrać aby było dobrze (pierwsze założenie odbywa się w sklepie wraz z instrukcją postępowania) jeśli zależy ci na czasie możesz te umówić się na prywatną wizytę, a jeśli chodzi o włożenie w gips 2 palców to jest to całkiem normalne.