Piramil a xanax - nerwica a ciśnienie

napisał/a: bsw 2010-10-03 20:27
Witam.
Na podstawie badań holter ciśnieniowy lekarz przepisał mi Piramil w dawce 2,5 mg 1x rano, a w związku z nerwicą biorę xanax (w czasie napadów paniki) i tu moje pytania:
1. czy można łączyć oba te leki (jeszcze tego nie robiłem a piramil pierwszą dawkę wziąłem w sobotę)
2. czy po zażyciu piramilu xanax może dodatkowo obniżyć ciśnienie
3. czy jeżeli ciśnienie podczas pomiaru rano (mam mierzyć przez dwa tygodnie rano i wieczorem) mieści się w granicach normy to można nie brać tego świństwa (piramil)
4. czy po zażyciu piramilu ciśnienie może być podwyższone a tętno niskie (dzisiaj rano - niedziela - niby miałem 144/90 i tętno pokazało 52 ale chyba coś nie tak z aparatem bo pomiar dotykowy na tętnicy szyjnej wyszedł 80/minutę)
5. dlaczego w ulotce leku piramil (zawsze czytam) jednym z działań niepożądanych może być zawał mięśnia sercowego lub udar mózgu? Przecież jest to lek na serce a nie na szkodzenie sercu.
Co do przeprowadzonych badań to ekg zwykłe ok (nawet takie robione podczas ataku paniki w nerwicy), wysiłkowe ok (wysiadłem tylko kondycyjnie przy 86% badania ale zamierzona akcja serca została osiągnięta - waga 105 kg przy 186 wzrostu i raczej mało ruchu), budowa i praca zastawek (echo serca) prawidłowe, holter ekg prawidłowy a ciśnieniowy pokazał jakieś skoki (2x w ciągu doby skurczowe 170,kilka razy w okolicy 150 a tak przeważnie około 130 natomiast rozkurczowe w granicach 80-95). W związku z tym iż holter ekg i ciśnieniowy miałem założony równocześnie lekarz podczas tych skoków ciśnienia nie stwierdził niczego podejrzanego w ekg. Czy nerwica może podnieść ciśnienie?
Za wszelkie informacje z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.