Po Artroskopii Stawu skokowego

napisał/a: seton 2010-09-20 20:46
Witam!
Tydzień temu przeszedłem zabieg artroskopii stawu skokowego. Dokładne była to:
Artroskopia stawu skokowo-goleniowego plus rekonstrukcja węzozrostu piszczelowo-strzałkowego sposobem AC TightRope Repair Kit.

Mam pytanie, odnośnie czasu rekonwalescencji po tym zabiegu. Napisano mi że teoretycznie do 15.10.2010 powinno być już w miarę OK. Ale czy będzie potrzebna po tym jakaś specjalna rehabilitacja?
napisał/a: ulna 2010-09-22 14:40
Jeśli chodzi o np powrót do sportu możliwy będzie po ok 3 miesiącach, jeszcze też zależy do jakiego i czy wszystko pójdzie w miarę pomyślnie. Jeśli chodzi o normalne funkcjonowanie powinno to zająć miesiąc do półtora jednak w praktyce do bywa czasami różnie. Po zabiegach zawsze wskazana jest rehabilitacja.
napisał/a: robocik1 2011-01-07 14:07
Witam. Mam pytanie do uzytkownika SETON odnosnie metody rekonstrukcji metoda tightrope.Bede ta metoda naprawiany tzn mam niestabilnosc boczna stawu skokowego i interesuje mnie jakie bylo twoje samopoczucie po tym zabiegu i gdzie miales robiony ten zabieg .Ja mieszkam w krakowie i tu malo ktory ortopeda wie o co chodzi to jest troche irytujace. Zabieg bede mial w Piekarach Slaskich .
napisał/a: seton 2011-07-26 02:15
Zabieg miałem robiony w Piekarach Śląskich u dr. Michała Mielnika.
Dostałem znieczulenie od pasa w dół, środki uspokajające w kroplówce, przez ok. dwa dni byłem senny :) ale potem minęło, 4 dni po zabiegu wypisany do domu. Ogólnie czułem się dobrze.
napisał/a: marzenna-81 2017-12-30 16:51
Miałam robioną artroskopię kolana ze względu na zerwanie więzadła krzyżowego oraz uszkodzenie chrząstki stawowej. Zabieg wykonywał Dr Artur Pisarski z Poradni Chorej Stopy na warszawskim Ursynowie. Do zabiegu zostałam całkowicie uśpiona tak więc obudziłam się już po wszystkim :) Po zabiegu przez dwa tygodnie oszczędzałam nogę, poruszałam się jedynie o kulach. Następnie rozpoczęłam rehabilitację dzięki, której kolano odzyskało swoją sprawność.