Po implantacji szyjnej c6-c7

napisał/a: maga666 2010-12-16 11:56
Proszę o pomoc ! Rok temu przeszłam operacje discektomii i implantacji dysku na poziomie c6-c7. Od tamtej pory mam słabe ręce, drętwienie z prawej ręki przeszło na lewą, silne bóle karku. W marcu wysłano mnie na rehabilitacje i szybko od niej odstąpiono bo bóle głowy, karku, oraz drętwienia rąk nasiliły się. W końcu wysłano mnie na rezonans kontrolny oto wynik :

- w rzucie trzonów wymienionych kręgów widoczny artefakt, spłycenie lordozy szyjnej kręgosłupa, na poziomach c5-c7 dominuje zaawansowana osteofitoza na krawędziach trzonów wymienionych kręgów zwężająca zachyłki boczne kanału kręgowego i kanały nerwów rdzeniowych prowadząc do ich obustronnej stenozy. Ocena współistnienia wypukliny materiału tarczy międzykręgowej c5-c6 utrudniona z powodu obecności artefaktów. Zmiany spłycają również płynową rezerwę przedrdzeniwą kanału kręgowego, z cechami modelowania przedniej powierzchni rdzenia na poziomie c6-c7. Płynowa rezerwa objętościowa kanału kręgowego w tym odcinku jest zmniejszona, wymiar AP kanału kręgowego wynosi 9,4mm.Sygnał rdzenia kręgowego i trzonów kręgów jest prawidłowy.

Bardzo proszę o pomoc, lekarz prowadzący przepisał tylko leki p.bólowe a ja już nie wytrzymuje, ciągle boli, palce drętwieją, prawie nic nie mogę robić, dokąd udać się po pomoc, zaczęły też mi dolegać zawroty głowy, np.leżąc czy siedząc nagle mam wrażenie że lece do tyłu. Proszę o interpretacje wyniku i porade co mam dalej robić !!!


Gosia.
napisał/a: maga666 2010-12-18 14:34
Drodzy moi czy nikt nie może mi pomóc ???? Czy to forum odwiedzają jacyś specjaliści ??? Proszę pomóżcie !!!!