Podejrzenie świerzbu

napisał/a: andrzejjjjj 2010-09-16 22:05
Jakiś czas temu miałem kontakt z kobietą u której wykryto później świerzb... Poszedłem z tym do lekarza który początkowo przepisał mi maść "Crotamiton farmapol". Po 5 dniach stosowania maści problem nie ustąpił. Poszedłem do prywatnego dermatologa który również powiedział że może to być świerzb, przepisał mi płyn "Novoscabin" (którego nigdzie w aptekach nie mogę znaleźć, został podobno wycofany z Polski), oraz krem robiony na miejscu w aptekach, który nie ma nazwy, wiem że ma w sobie siarkę (ma lekko żółtą barwę). Stosuje go już drugi dzień lecz chcę też zapytać się bardziej doświadczonych osób co powinienem zrobić. Dosyć dokuczliwie swędzą mnie miejsca intymne, mam sporo krostek na dłoniach, miedzy kciukiem a nadgarstkiem, między palcami, klatka piersiowa, brzuch, uda, miejsce intymne... Swędzenie jest dokuczliwsze wieczorem. Czy umieścić na forum zdjęcia krostek aby pomóc w powiedzeniu co mam zrobić czy to co napisałem jest wystarczające? Proszę o sugestie co dalej robić... Naprawdę potrzebuję pomocy, z góry dzięki za odpowiedź ;)

Edit: zapomniałem dodać iż mam 16 lat oraz o dziwnych bąblach które wyskoczyły mi na stopie, jeśli to pomoże będę mógł wstawić zdjęcia, nie wiem czy ma to związek z moim "świerzbem"
napisał/a: piotrosiama 2010-09-17 10:38
Witam !
Rozumiem z tym problemem to byłeś u dermatologa. Czy miałeś również robione badanie krwi na wykluczenie choroby wener ?
A tak na marginesie leczenie świerzbu to niestety proces długotrwały.
napisał/a: andrzejjjjj 2010-09-21 12:18
Tak, z tym że stosuję wszystkie leki zgodnie z zaleceniami dermatologów a jest coraz gorzej... Bardzo ciekawe zważając fakt że osoba od której się zaraziłem już się wyleczyła bez zbędnych problemów w ciągu jednego tygodnia... A miała na pewno stwierdzony świerzb tak samo jak ja...
Liczyłem na pomoc po czym ukazała się jedna odpowiedź która w ogóle mi nie pomogła... Świetnie...
napisał/a: piotrosiama 2010-09-21 12:49
Coś taki krytyczny - a nic nie napisałeś o wykluczeniu innej choroby, o którą łatwo w przypadku takich kontaktów.
Jeśli chodzi o leki to skuteczne są również kremy : Infectoscab czy Eurax. Ponadto trzeba wygotować i wyprasować bieliznę, ubranie i pościel. Tak jak wcześniej pisałam kuracja długotrwała. Ja z czymś takim walczyłam ok 2 m-cy choć do końca dermatolog nie był pewny czy to na pewno świerzb.