Podwyrzszony parametr BILTS.

napisał/a: Odziu 2011-01-17 19:29
Dziś byłem na badaniach w celu uzyskania zdolności do pracy. Zrobione miałem badanie oto moje wyniki

GLU2 - 78mg/dL
ALTL 13U/L
CHO2I - 148mg/dL
HDLC3 - 39mg/dL
LDL_C >RR - 127mg/dL
TRIGL - 103mg/dL
BILTS >RR - 1.99mg/dL

Parametr który jest podkreślony podobno jest mocno za wysoki. Pani Doktor powiedziała ze to może być jakiś Zespół ale nie pamiętam jaki, dostałem zalecenie aby zwrócić się do lekarza rodzinnego aby monitorować ten parametr. Mógłby mi ktoś powiedzieć co to jest "BILTS" ,o jaki zespół chodziło Pani doktor i co to by oznaczało dla mnie jeśli by się to potwierdziło. Z góry dziękuje za pomoc.
napisał/a: neutralny 2011-01-19 11:58
Nie jestem pewien co do skrótu BILTS, bo w różnych laboratoriach zapis poszczególnych parametrów może się różnić.
Wydaje mi się że może chodzić o ilość bilirubiny, jeśli tak to przyczyna może być związana z wątrobą. Jeśli przyjmowałeś ostatnio silne leki, może to wyjaśniać podwyższoną wartość wskaźnika, choć nie wolno bagatelizować kwestii związanych z wątrobą, dlatego zgodnie z zaleceninami lekarza powinieneś zwrócić się do swojego lekarza rodzinnego który w określonych odstępach czasowych zleci Ci badania bilirubiny, aby kontrolować czy wskaźnik spadnie, jako iż może to być, bądź też nie, stan przejściowy.

ps. a czy zespół o którym mówiła pani doktor to nie zespół Gilberta?
napisał/a: Odziu 2011-01-19 14:46
Być może to zespół Gilberta niestety nie pamiętam, z tego co czytałem o tym to zgadza się z tym co mówił mi lekarz. Zgodnie z radą kiedy już tylko będę mógł zgłoszę się do lekarza. Mam jeszcze jedno pytanko czy choroba to ma jakieś przeciwwskazania do oddawani krwi? Oddaje ją regularnie od jakiś 2-3 lat, więc myślę że nie ale wolę się upewnić.
napisał/a: dominika2505 2011-01-23 12:35
To Zespół Gilberta najprawdopodobniej gdy pozostałe parametry wątrobowe są ok, nie choroba tylko takie tam schorzenie. Sama mam moge sie pochwalić:) Co do przeciwskazań w oddawaniu krwi to nie ma raczej. Pozdr