Pogarszający się wzrok

napisał/a: ewelinam1512 2009-01-22 12:22
Witam Moze ktos mi doradzi.Gdy bylam mala mialam zeza na prawe oko.Nosilam okulary.Oko mi sie "wyprostowalo".Gdy skonczylam podstawowke przestalam nosic okulary.Wstydzilam sie ich w szkole sredniej,ale zle widzialam i bolaly mnie oczy wiec poszlam do okulisty,a poniewaz 3 razy wymienialismy szkla w okularach bo ta pani nie mogla mi dopasowac szkiel do wady dalam spokoj i nie chodze juz 10 lat w okularach.2 lata temu urodzilam pierwsze dziecko.I czulam ze troche mi sie pogarsza wzrok ale teraz jestem znow w ciazy i widze calkiem zle.Czuje ze korzystam tylko z lewego oka bo zawsze bylo mocniejsze ale i na nie z wiekszej odleglosci slabo widze a prawym tym od zeza to i z bliska jest mgla.Wybieram sie do okulisty.Ale sie boje ze wymysla mi cos zlego.Na dodatek od dluzszego czasu zauwazylam ze mam tak jakby rozlana teczowke.Nie wiem co juz mam sama myslec.
napisał/a: zalamana213 2009-02-03 10:26
Witam! Nie wiem czy to da jakieś pożądane efekty, ale zawsze warto spróbować. Sama robię te ćwiczenia i twierdze, że mój wzork poprawił sie.


Poniższy trening ma na celu wyćwiczenie mięśni gałki ocznej tak, aby poprawić ostrość widzenia. Prezentowane ćwiczenia poprawiają wzrok w 85% przypadków. U niektórych poprawa wzroku następuje bardzo szybko, a inni, żeby osiągnąć znaczącą poprawę wzroku, muszą ćwiczyć dłużej. Efekty zależą od predyspozycji osoby ćwiczącej. Poprawę wzroku można potwierdzić badaniem okulistycznym (sprawdzić jak zmieniła się nasza ilość dioptrii).

Wszystkie ćwiczenia wykonujemy w pozycji siedzącej, z wyprostowanymi plecami, dobrze, jeśli wykonujemy je bez okularów, czy szkieł kontaktowych, podczas ćwiczeń staramy się również nie poruszać głową. Każde ćwiczenie wykonujemy powoli, w czasie od 30 sekund do 2 minut. Pomiędzy ćwiczeniami zamykamy oczy, najpierw mocno ściskając powieki, potem rozluźniając napięcie, dajemy w ten sposób odpocząć oczom, przez minutę.

Ćwiczenie 1. Wzrok kierujemy raz w stronę lewą, raz w stronę prawą.

Ćwiczenie 2. Wzrok kierujemy raz w górę, raz w dół.

Ćwiczenie 3. Wzrok kierujemy w prawy górny róg pola widzenia, a następnie w lewy dolny róg pola widzenia.

Ćwiczenie 4. Wzrok kierujemy w lewy górny róg pola widzenia, a następnie w prawy dolny róg pola widzenia.

Ćwiczenie 5. Staramy się powoli kreślić okręgi wzrokiem.

Ćwiczenie 6. Koncentrujemy nasz wzrok na blisko położonym palcu lub nosie.

Ćwiczenie 7. Kierujemy nasz wzrok tak jakbyśmy chcieli zobaczyć własne czoło.

Ćwiczenie 8. Ustawiamy dwa obiekty na granicy naszego ostrego widzenia i przerzucamy nasze skupienie wzroku raz na przedmiot położony blisko, raz na przedmiot położony daleko.

Ćwiczenie 9. Zakrywamy ręką szczelnie jedno oko. Wzrok drugiego oka koncentrujemy np. na palcu, którym poruszamy w lewo i w prawo, aż do granic naszego pola widzenia. Po upływie określonego czasu zmieniamy zakrywane oko.

Na koniec sesji wykonujemy palming. Siadamy tak jak w pozostałych ćwiczeniach na krześle z prostym oparciem, przysuwamy się do stołu, na którym opieramy oba łokcie. Delikatnie wklęsłymi wnętrzami dłoni zakrywamy oczy tak, aby palce skrzyżowały się na czole, nad linią brwi. Przez dłonie nie powinno przenikać światło, kark i plecy powinny być utrzymane w jednej linii, a dłonie nie powinny dotykać gałek ocznych. Nie wolno pochylać głowy do przodu. Jeśli wszystkie powyższe warunki są spełnione, to głęboko oddychamy przez 1-3 minuty i powoli zamykamy powieki. Po upływie ustalonego czasu odkrywamy oczy i powoli je otwieramy.