Pogorszenie się Helicobacter ?

napisał/a: Majsters 2010-12-10 18:19
Witam. W sierpniu zdecydowałem się zrobić badanie krwi na helicobacter pylori , oczywiście wyszło pozytywnie w sumie się nie dziwie bo takie zgagi miałem że myślałem ze umrę , ale do rzeczy :
Pod koniec sierpnia miałem napisane na wyniku "Poziom przeciwciał zawarty pomiędzy 40,0 [U/ml] a 60,0 [U/ml] (norma: Ponizej 20,0 [U/ml] " więc miałem już dwie kuracje antybiotykowe lecz niestety bez skutku , zrobiłem sobie nowe badanie i mi wyszło "Poziom przeciwciał zawarty pomiędzy 160,0 [U/ml] a 200,0 [U/ml] (norma:Poniżej 20,0 [u/ml]).

Więc tu nasuwa się moje pytanie , to znaczy ze z kuracji na kuracje mam coraz więcej tej bakterii czy może to coś innego znaczy ?


Z góry dziękuje za odpowiedz.
napisał/a: falco 2010-12-10 22:37
Kontrole skuteczności eradykacji HP nie przeprowadza się określając poziom przeciwciał. Przeciwciała tworzą się w wyniku kontaktu naszego organizmu z bakterią i pozostają w nim jeszcze długo po zakończeniu nawet skutecznego leczenia. Metodami uznawanymi za najlepsze w ocenie skuteczności kuracji antybiotykami są badanie histologiczne, test ureazowy oraz test oddechowy.