Pokrzwyka, alergia, tabletki, hormony?

napisał/a: kr3jzolek 2010-09-01 20:56
Pytanie jest dla mnie bardzo ważne, a bardziej opowiedź. Mam 20lat, od roku wystąpiła u mnie pokrzywka idiopatyczna i alergie na pleśnie, grzyby i nie wiadomo co jeszcze.
Pół roku brałam Microgynon 21, ostatnio zauważyłam że jak biorę pierwszą tabletkę antykoncepcyjną to się źle czuje, od dłuższego czasu miałam straszne zaparcia, chęci wymiotowania,
bóle głowy, niskie libido, brak chęci do życia. Od paru dni nie biore tabletek i czuje się lepiej, zero bólu głowy, aż dziwnie, normalnie sie załatwiam. Jedynie mam od paru lat problemy z moczem, w nocy wstaje po dwa,trzy razy załatwić się bo nie mogę wytrzymać, badanie na posiew - ujemne i inne wszysztko w porządku, więc nie wiem nic. Główne pytanie mam takie czy jeśli mam jakieś problemy ginekologiczne, np coś nie tak z hormonami, to możliwe jest że to przez to mogła mi wystąpić pokrzywka i alergia? Były może takie przypadki? Spotkał się ktoś z tym?
Mam wielką nadzieję, że chociaż ktoś się odezwie w tej sprawie. pozdrawiam Kasia
napisał/a: motylek.2 2010-09-01 21:19
co pisze w ulotce jakie sa skutki uboczne ? nie miałas badanych hormonów przed przepisaniem tabletek ?? najwyrazniej nie nadaja sie dla ciebie czemu ie spróbujesz innych ??
napisał/a: kr3jzolek 2010-09-02 12:38
skutki uboczne były takie jakie miałam, więc przerwalam. Kiedyś brałam Novynette i miałam depresje. Nie miałam żadnych testów robionych, bez tabletek anty moge żyć, ale i tak chciałabym się dowiedzieć czy alergia porzywka może być wywołana przez hormony czy tez problemy kobiece??
napisał/a: motylek.2 2010-09-02 12:40
zeby to sprawdzic musisz zrobic badania hormonalne i podziwiam lekarza ze tak strzelał w anty bez badan.
napisał/a: kr3jzolek 2010-09-02 16:49
Dziękuje za odp. zobaczymy co powie za miesiąc gin ;) pozdr