Polip

napisał/a: Marcelina24 2010-10-11 21:27
Witam! Mój problem dotyczy polipa. Ginekolog robiąc kontrolne USG dopochwowe stwierdził,ze na macicy coś jest, prawdopodobnie polip. Przy opisie postawił pytajnik i określił średnicę 10mm. Stwierdził, że należy obserwować ów twór i mam zgłosić się na USG za dwa miesiące.Zapytał też jak przebiegają moje miesiączki. Nie dostrzegam żadnych zmian.Powiedział, że nie ma powodu do niepokoju. Chciałabym zapytać czy faktycznie mam czekać 2 miesiące na dokładne określenie czym jest owa patologia, czy też zrobić jakieś dodatkowe badania? Bynajmniej nie neguję kompetencji mego ginekologa, chciałabym jednak wiedzieć czy faktycznie muszę czekać 2 miesiące i się zastanawiać i martwić? Czy są jakieś metody farmakologiczne leczenia polipów czy tylko usunięcie? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i porady.
napisał/a: wikam2 2010-10-12 08:57
Pytał o miesiączki gdyż przy polipach one często sa bolesne, obfite itp. Twój polip jest umiejscowiony w jamie macicy, nie daje sygnałów stąd zapewne badanie kontrolne. I to własnie przez usg. Niemniej nie sadzę aby sam zniknął, nie wiem jak wyglada leczenie gestogenami bo przede wszystkim się je usuwa. Czy robić dodatkowe badania? Mysle, ze nie ma takiej potzreby.
napisał/a: Marcelina24 2010-10-12 15:50
wikam napisal(a):Pytał o miesiączki gdyż przy polipach one często sa bolesne, obfite itp. Twój polip jest umiejscowiony w jamie macicy, nie daje sygnałów stąd zapewne badanie kontrolne. I to własnie przez usg. Niemniej nie sadzę aby sam zniknął, nie wiem jak wyglada leczenie gestogenami bo przede wszystkim się je usuwa. Czy robić dodatkowe badania? Mysle, ze nie ma takiej potzreby.


Dziękuję. Czuję lęk przed usuwaniem polipa, chociaż z tego co wiem jest to dość szybki zabieg. Zobaczymy co powie ginekolog w grudniu, jednak to czekanie zwyczajnie mnie męczy.
napisał/a: wikam2 2010-10-12 16:42
Rozumiem, że Cię meczy i denerwuje to oczywiste. Postaraj się jednak czekać w miarę spokojnie, nic złego się nie stanie zabieg tak jest szybki :)