Półpasiec

napisał/a: witold1981 2010-08-26 22:31
Witam serdecznie. Zacznę może od początku... W poniedziałek wstałem z dziwnym bólem powiązanym z łaskotaniem lewej strony klatki piersiowej oraz łopatki tej samej strony. Myślałem że to kręgosłup może bo czasem mi doskwierał i to samo lekarz powiedział u którego byłem we wtorek, że może to być ból od kręgosłupa. W środę około południa zaobserwowałem krosty z lewej strony na wysokości serca oraz z tyłu na tej samej wysokości i wyżej, w tej chwili już sam się domyśliłem że to półpasiec. W środę udałem się ponownie do lekarza i stwierdzono już półpaśca. Przepisał mi Pudroderm, Heviran 400mg, Xyzal i Ketonal forte. Dziś zaobserwowałem więcej krost oraz zwiększył się ból momentami trudny do wytrzymania. Moje pytania są następujące.
1.Czy w tym stanie powinienem wychodzić z domu i czy mogę przebywać w skupisku ludzi?? Jeśli nie to do kiedy powinienem być w domu??
2. Swędzenie oraz pieczenie , momentami nie do wytrzymania czy mogę czasem ich dotknąć przez koszulę np. żeby podrapać??
3. Mycie w miejscu wykwitów, rozumiem że do całkowitego wyleczenia nie wchodzi w grę??
4. Leki lub witaminy co powinienem brać oprócz tych przepisanych i jak długo??.
Z góry dziękuję za pomoc.
napisał/a: witold1981 2010-08-30 10:59
Mógłby ktoś pomóc?? Byłbym bardzo wdzięczny.
PS. Mam także niesamowite bóle których nikomu nie życzę. Czasem zdarza się że 10 razy budzę się w nocy z bólu.
napisał/a: marrco 2010-08-30 21:05
1. Lepiej poczekaj aż sączące wykwity zamienią się w strupki, aczkolwiek spacer po lesie, lub posiedzenie na ławce nie zaszkodzi, wstrzymaj się z przebywaniem w miejscach o duzym skupisku ludzi np: autobusy. Chodzi tutaj o zarażanie.
2. Możesz podrapać, ale mogą powstać blizny więc od Ciebie zależy.
3. Możesz się kapać i przemywać delikatnie miejsca z wysypką, ale mogą powstać blizny
4. Nic nie musisz brać dodatkowo, jak boli to poproś lekarza o mocniejsze tabletki przeciwbólowe np Profenid, a jak chcesz już coś brać to na wzmocnienie odporności np: rutinacea, echinacea itp, ale to nie jest konieczne.

Pozdrawiam