Polyvaccinum mite u niemowlaka

napisał/a: Maćka1 2010-09-23 13:09
Witajcie,


Mam małego zgryza, mam trójkę dzieci, najstarszy syn ma obecnie 6,5 roku i został mu ostatnio przepisany ten lek ze względu na spor problemy larygologiczne a od 2 tygodni męczy moje dzieci koszmarny katar.
Oprócz polyvaccinum mam aplikować też bactroban do nosa, pulneo i wit.C u starszego faktycznie widzę wreszcie poprawę po 2 dawkach polyvaccinum, rozmawiałam z pediatrą czy mogę tą szczepionkę zastosować dla mojego młodszego synka który obecnie ma 10,5 miesiąca bo katar już go bardzo zmęczył, na widok aspiratora zanosi się płaczem, czyszczę mu nosek bardzo często i chyba tylko dzięki temu nie pojawił się jeszcze kaszel.
Wydzieliny w nosie jest bardzo dużo, po dokładnym oczyszczeniu "Katarkiem" wydzielina zapycha go ponownie po kilku minutach, bactroban wyczytałam że działa po kilku dniach, póki co żadnej poprawy :( Pediatra powiedziała, że mogę zastosować tą szczepionkę, ale ona nie lubi budować odporności tak małych dzieci takimi metodami, ale jeśli mu podam jedną dwie dawki to nic mu się nie stanie.

No i mam zgryza bo ileż może męczyć zielony katar takiego malucha? Synek jest już bardzo tym zmęczony, chciałabym mu pomóc, podać ten lek? I czy jak podam dwie dawki to ok? Bo szczerze powiedziawszy jakoś nie lubię stosować leków w ten sposób - jako doraźnie, niepełne kuracje, wolę by lek został zastosowany zgodnie z zaleceniami i zadziałał a nie jeszcze ewentualnie pogorszył sytuację :(
napisał/a: Peter 2010-09-23 13:17
Na razie proponuję Euphorbium comp. spray.
Potem można rozważyć szczepionkę Polyvaccinum, ale przynajmniej na 3 tyg, aby był sens jej stosowania.
napisał/a: Maćka1 2010-09-23 13:27
Peter napisal(a):Na razie proponuję Euphorbium comp. spray.
Potem można rozważyć szczepionkę Polyvaccinum, ale przynajmniej na 3 tyg, aby był sens jej stosowania.Już go podawałam, na moje dzieci w ogóle ten "lek" nie działa, robię też inhalację z soli fizjologicznej za pomocą nebulizatora, stosowałam inhalacje z czosnku, olbasu, zakraplałam nosy nasivinem soft, solą fizjologiczną nawilżam regularnie, na zlecenie lekarza stosowałam też atecortin, wcześniej sulfarinol i nic, totalnie nic nie pomogło a katar z bezbarwnego zrobił się żółto zielony.
U starszego dzisiaj rano zauważyłam poprawę a jest po dwóch dawkach właśnie polyvaccinum, trochę się też martwię o tego młodszego bo przechodził przewlekłe obturacje po RSV, boję się nawrotów bo od lipca wreszcie mamy spokój.

Jakie wiążą się skutki uboczne po zastosowaniu tej szczepionki u takiego malucha?

edit:

Teraz zaczyna się trzeci tydzień od kiedy mają zapchane nosy i jak pisałam wyżej, obecnie stosuję u młodszego (10,5 miesiąca ponad 11kg wagi) na zlecenie lekarza:

3 x 7ml Pulneo
3 x 5 kropli wit.C
3 x Bactroban do nosa
napisał/a: Peter 2010-09-24 14:26
Te leki są ok. I moim zdaniem można dołączyć Polyvaccinum mite w ilości po 1 kropli po każdego otworu nosowego 2 razy dziennie.
napisał/a: Maćka1 2010-09-24 14:36
Wczoraj podałam małemu wg. tabelki w ulotce i zauważyłam dzisiaj poprawę, czy mimo to zwiększyć mu dawkę wg. tego co napisałeś?
napisał/a: Peter 2010-09-27 08:38
Proponuję po ok. tygodniu podawania zwiększyć.
napisał/a: Maćka1 2010-09-27 08:53
Dzięki za odpowiedź, podaję mu zatem wg. tabeli w ulotce.
napisał/a: nicky_1981 2010-11-03 10:17
Witam serdecznie! Chciałabym prosić o poradę. Sprawa wygląda następująco. Moja córka wczoraj skończyła roczek a od września chodzi do żłobka i od września zaczął się niekończący się katar. Katar jest zazwyczaj bardzo gesty i żółto/zielony. Raz zdarzyło się zapalenie oskrzeli - leczone Klacidem i Eurespalem. Zrobiliśmy wymaz i w nosku jak się okazało mieszka niejaka Moraxella. Lekarz przepisał nam Polyvaccinum Mite. Ale zanim zaczęłam podawać tą szczepionke (tydzień wcześniej skończyła brać Klacid) mała znowu dostała kataru i kaszle. Czy w związku z tym wstrzymać się z Polyvacciną aż katar przejdzie, czy zacząć podawać? A co ze szczepieniem MMR? Czy biorąc Polyvaccine można dziecko zaszczepić MMR? Proszę o poradę.
Pozdrawiam
napisał/a: Peter 2010-11-03 11:43
Proponuję podawać Polyvaccinum pomimo objawów, a z MMR poczekałbym, aż kaszel i nasilający się katar ustąpi lub przynajmniej zmniejszy. Można podać MMR przy tej szczepionce.
napisał/a: nicky_1981 2010-11-03 11:47
Dziękuję bardzo za odpowiedź!
napisał/a: nicky_1981 2010-11-05 10:31
Witam serdecznie. Zgodnie z Twoja rada Peterze podałam małej Polyvaccinum (wg schematu do prawej dziurki nosa, wieczorem) i po godzinie od podania zaczęła strasznie kasłać. Kaszel był suchy i utrzymywał się przez 3-4 godziny. Potem dziecko przestało kaszleć. Rano kaszle z powodu dużej ilości śliny - ząbkowanie. Ale to wieczorem?! Czy możliwe, ze po jednej aplikacji taka reakcja organizmu? Czy mogę zatem podać jej coś na kaszel np. Eurespal?
Pozdrawiam
napisał/a: Peter 2010-11-05 12:03
To dość długo się ten kaszel utrzymywał. Można podać eurespal. Gdyby jednak się to powtarzało, to trzeba będzie z tej szczepionki niestety zrezygnować.