Poranny ból migdałków po koagulacji

napisał/a: Mirabelle 2010-09-07 09:56
Witam.

Mój problem z migdałkami trwa już od kilku dobrych lat, było co prawda okresy gorsze i lepsze, ale obecnie straciłam wiarę w to,że uda mi się to wyleczyć. Moim problemem nie są częste anginy , lecz codzienny ból gardła i powiększone krypty. Boli zawsze po przebudzeniu..po spożyciu śniadania ból najczęściej znika.
Bywa, że rano mam stan podgorączkowy, ok 37, 37.2- niby nie dużo, ale czuję się osłabiona.
Miałam robiony wymaz z gardła, który wykazał gronkowca złocistego. Przyjmowałam antybiotyki, ale pomagały tyko w momencie kuracji, później problem się odnawiał, podobnie było ze szczepionką Luivac.
Zapisano mnie na zabieg usunięcia migdałków, ale stchórzyłam. Zdecydowałam się na zabieg koagulacji, który jak się obecnie okazuje również okazał się bezskuteczny. Od kilku dni znów codziennie boli mnie gardło. Odnoszę jednak wrażenie, że boli tylko jeden migdałek. Czy to oznacza,ze powinnam powtórzyć zabieg koagulacji? Lekarz stwierdził, że migdałki wyglądają lepiej i na 1 zabiegu się skończy.

Naprawdę nie wiem .. czego mogę jeszcze spróbować. Wiem,że nikt nie da mi jednoznacznej odpowiedzi, co do wycięcia migdałków, bo powinnam tę decyzję podjąć sama, ale czy jest coś, czego mogłabym jeszcze spróbować? Bardzo proszę o pomoc, bo ten ból mimo, że nie jest bardzo silny skutecznie mi utrudnia życie.