Poważny zawał serca

napisał/a: archi282 2012-12-31 12:44
Dzień dobry.

27 grudnia mama dostała zawału serca.(wiek 60lat) Pogotowie zostało wezwane o 19.45 przyjechało parę min po 20. Jak wybiegałam z domu żeby pokazac drogę do mieszkania mama jeszcze strasznie charczała, w domu sanitariusze rozpoczęli akcję renimacyjną, zaintubowali i robili elektrowstrząsy. To trwało ok 15-20min zanim zabrali mame do szpitala. W szpitalu zrobili koronografię i założyli mamie 2 stenty. Miała cukier 700, ale nie wiemy czy chorowała na cukrzycę bo nie robiła sobie żadnych badań lekarskich:( (ostatnie w marcu zeszłego roku;/).
Wprowadzili mame w śpiączkę farmakologiczną, jest pod respiratorem, ale mieli ją wybudzac 28/29 grudnia. Do tej pory nie odzyskała przytomności. Lekarza mówią, że mają do czynienia z dośc rozległą martwicą, podają mamie insulinę, furaginum i perlingamint (chyba tak ten lek sie nazywa). 2dni temu dostała wysokiej temperatury lekarze nie wiedzieli skąd, wczoraj już gorączki nie było, ale dzisiaj lekarz powiedział że znowu gorączkuje i jest jakaś bakteria w moczu. Powiedzieli też że nie wiedzą co będzie z głową ale nie podał nam żadnych opcji.
Czy są Państwo w stanie mi powiedziec coś więcej, jak poważna może byc sytuacja?czy mamy się szykowac na najgorsze?
napisał/a: klaudiatmp 2013-01-04 11:54
Myśl pozytywnie, po wszystkim zadbaj o bezpieczeństwo mamy, żeby nie musiała chodzić po kardiologach i stać w kolejkach możesz ją wyposażyć w takiego wirtualnego kardiolog, z każdego miasta poznań, kraków, szczecin, warszawa - kardiolog jest cały czas do waszej dyspozycji przez całą dobę i monitoruje pracę serca, jest to polecane dla osób po zawałach. Trzymam kciuki!