powtarzające sie objawy--hormony czy przyczyna neurologicz

napisał/a: atenas1972 2010-09-28 17:40
mam 37 lat, od 3 lat leczę się na "coś" co do tej pory nie zostało dokładnie sprecyzowane.W 2008 roku zaczęło się od tego że robiło mi sie słabo, kreciło mi sie w głowie , uczucie omdlewania było tak silne że nie mogłam utrzymac sie na nogach, nawet położenie sie nie poprawiało mojego stanu. do tego dochodziło wysokie tętno , i wysokie cis. 150/100--dla mnie wysokie , bo miewam 98/70.Po wielu badaniach i wizytach u lekarzy-- neurologów, wystawiono diagnozę--zespół skroniowy,lub padaczka skroniowa.ZOSTAŁY WYKONANE WSZYSTKIE BADANIA, TOMOGRAFIA ,rezonans, tarczyca, hormony kobiece,testosteron--problemy z nadmiernym owłosieniem ---i wszystko ok.Problem jest w tym że objawy nie ustąpiły,pomimo leczenia na niby rozpoznaną chorobę, a wręcz od 2 lat zataczają koło i pojawiają się cyklicznie w zależności od dni mojego cyklu t.j. w połowie cyklu tak ok 12- potem 14 i ok 19 dnia cyklu jest okropnie, ma zwroty głowy, ciś. skacze raz niskie raz wysokie, kołatanie serca, leże a mam 100 tętno, pocę się, mam drżenia mięśni tak jakby wszystkie siły mnie opuściły, ból głowy który przechodzi czasem po ASPIRYNIE MIGRENOWEJ, bardzo źle śpie w tych dniach-----czasem czytam objawy padaczki skroniowej i wiem że może byc lekooporna, ale czemu wszystko pojawia się tak cyklicznie, miesiąc w miesiąc jest tak samo , może dodam że niektóre leki p/padaczkowe wywoływały nasilone objawy i czułam sie b. źle, teraz odstawiłam leki i jest tak samo jak przy braniu--a nawet lepiej się czuję----ale w tylko określone dni--jest ich może 10 w ciągu miesiąca,, juz straciłam nadzieję i uczę się tak życ, ale to uciązliwe bo nawet urlop muszę dostosowac do swojego cyklu---bo przed okresem i ok 9-10 dnia po jest fatalnie, robi mi się słabo i wszystko sie powtarza, a właśnie ok 10 dnia po okresie bolą mnie stawy , a i zapomniałam cały czas boli mnie w boku po prawej stronie--tak na wysokości wątroby,,czasem mam wrażenie jakbym nie trawiła wszystkich pokarmów, albo wogóle nie mogła przetrawic tego co zjadłam---to taki dzwny bół ni mocny ,ale taki jakby był na to jakis ucisk, wspomnę tez że w ciągu 2 lat przytyłam 14 kg, lekarz się dziwi dlaczego tak sie dzieje, może ktoś spotkał sie z podobną sytuacją i mogłby mi pomóc----ANETA
napisał/a: Vko 2010-10-09 20:56
Może napisz wyniki OB, hormonów. Zrób badanie na boreliozę może i kału pod względem pasożytów i bakterii. Napisz w jakim czasie dokładnie się to stało, jakieś zmiany środowiskowe?
napisał/a: atenas1972 2010-10-10 20:03
wykonałam badania na boleriozie już ze 2 lata temu,wyszły ujemne, OB wychodzi mi zawsze ponizej 10 ,wykonałam równiez jakies szczegółowe badanie dotyczące stanu zapalnego( jesli by się toczył taki w organiźmie ) --nie pamiętam nazwy tego bad. ale wyszło ok. czyli nic się nie dzieje, hormony są ok. sprawdzone przez endokrynologa -ginekologa, jak i endokrynologa --spec. od tarczycy, jedyne co zwróciło uwage pani dr. to wyższy hematokryt--ale wczesniej jedna z lekarek powiedziała że to z powodu ze mało pije i poprostu mam większe zagęszczenie czerwonych krwinek, jesli znajde bad. to podam, bo teraz gdzies je wepchnełam i nie moge znaleźć:)), a co do pasożytów to nie wiem czy cos je z tym łączy bowiem objawy są cykliczne w miesiac w miesiąc jest to samo, mam takie uczucie ze braknie mi powietrza,tak jakby mięsnie klatki zciskały by mnie wokół,tak dzieje sie właśnie w te dni,zawroty,kołowanie,serce wali mi w klatce ,głowa peka ,tak wali mi puls po skroniach i tak w kółko ,tylko spokój i opanowanie daje mi jakąs przewagę, jesli zacznę sie bac albo z których z objawów jest mocniejszy , wtedy juz jak po sznurku ,ale tak jest w te najgorsze dni, w pozostałe zapominam o chorobie,tylko tych lepszych dni jest moze 10 na miesiac:))
napisał/a: Vko 2010-10-10 20:31
Opisz co było przed i podczas pierwszych objawów. Zrób gdzieś badanie moczu mimo wszytko pod kątem boreliozy, a nie z krwi.
napisał/a: atenas1972 2010-10-12 19:49
wkurzyłam sie bo opisałam wszystkie wyniki , a tu nie poszła wiadomosc ,wszystko sie wykasowało,spróbuje jeszcze raz MORFOLOGIA : WBC 5,53 RBC 4,99 HGB 15,3 HCT 44,1, IMMUNOLOGIA : TSH 1,34 MAK-AntyTPO 10,21 , BIOCHEMIA CHOLESTEROL CAŁKOWITY 173 CUKIER 91, CHOLESTEROL HDL 68--- prawidłowa [ >65] fT3 - 4,52 fT4--1.3 TESTOSTERON 0,55 NORMA---[ 0.06-0.82] --a mam problemy z nadmiernym owłosieniem . PRL 21.53 .POTEM PRL 7,52--- TO W ZALEŻNOSCI JAKI TO DZIEN CYKLU OB po 1h 3 , CRP 0,4 MOCZ wykonywano ale w standardzie badań ,nic tam nie wychodziło ,ale nie robiłam na bolerioze, bo po wykonaniu we krwi w dwoch fazach i po ujemnym wyniku neurolog nie kazał mi juz wykonywac bad. moczu,------------------------wszystko jak pamietam zaczęło sie od kołatań serca ,tak to trwało 3-4 lata ,dopiero poźniej doszły zawroty--nie wielkie ,az do uczucia omdlewania ,wzostu cisnienia ,i wszystko powtarza sie w okreslone dni cyklu--dodam ze moja cioteczna siostra --młodsza o 3 lata zacyna miec to samo , tylko ze ona mdleje , ja nie -- tylko mam takie wraznie ze robi mi sie słabo
napisał/a: Vko 2010-10-12 20:59
Napisz normy. Tarczycę badałaś raz czy kilkukrotnie bo jak kilka to napisz wszystkie wyniki. Jak robiłaś ostatnie badanie dawno tzn 3 miesiące lub 6 temu to powtórz ( w tym samym laboratorium). Może być to jak napisałem środowiskowe i idź jeszcze do innego lekarza.