Prawdopodobna ciąża a leki

napisał/a: jagodka6 2010-09-20 21:20
Witam!
Niedawno wykryto u mnie glistę ludzką i lekarz przypisał mi Zentel-2 tabletki jednorazowo.
Lek wzięłam 3 tygodnie temu.Poza tym od dawna biore leki na refluks(lansoprazol 15 mg x1 dziennie),oraz na IBS (Duspatalin R x 2 dziennie).Ostatnio moje dolegliwości żołądkowo-jelitowe bardzo sie nasiliły,doszły do tego nudności,mdłości,oraz bóle podbrzusza.Równiez okres opoznia mi sie juz drugi tydzien,wiec zrobiłam dzisiaj test ciążowy,który wyszedł dodatni.
Strasznie sie martwie,poniewaz na ulotce Zentelu jest napisane,że nie wolno brac go w ciąży,a ja sobie wyliczyłam,że wzięłam go w kilka dni od czasu prawdopodobnego zapłodnienia.Poza tym cały czas-az do dzisiaj brałam Lansoprazol i duspatalin retard...Czy to może miec jakiś wpływ na płód?Jesli tak to co sie moze stac?
I jeszcze jedno pytanie:czy test ciążowy daje 100% pewnośc?Pytam,ponieważ długo starałam sie o dziecko bez skutku (10 lat temu miałam usuwanie torbiele jajnika(potworniaka i zwykła torbiel grubościenna),poza tym mam podwyższona prolaktynę) i w końcu sobie odpuściłam,a tutaj taka niespodzianka...Dodam jeszcze,że boli mnie dół brzucha-głównie z tej strony gdzie miałam operowany jajnik-czasem jak podczas okresu,a czasem taki kłujący ból.Czy to normalne objawy?
Umówiłam się do lekarza,ale wizyta dopiero za 4 dni,a ja strasznie sie martwie...
Czy może ktoś odpisac na moje pytania?
napisał/a: wikam2 2010-09-20 21:29
1. Taki ból może wskazywac na owulację badz faze lutealna.
2. Test pokazał wynik dodatni? :)))
napisał/a: jagodka6 2010-09-20 22:18
wikam napisal(a):2. Test pokazał wynik dodatni? :)))


Tak wynik dodatni,jak pisałąm wyżej:
jagodka napisal(a):Równiez okres opoznia mi sie juz drugi tydzien,wiec zrobiłam dzisiaj test ciążowy,który wyszedł dodatni.


Wiem,że nawet jeśli test wychodzi ujemny to można byc w ciąży,ale nie wiem jak to jest kiedy wychodzi dodatni.Czy to zawsze oznacza ciąże,czy może byc spowodowane np.zaburzeniami hormonalnymi?
No i zakładając że jestem w ciąży to czy leki które wymieniłam mogą miec jakiś wpływ?
napisał/a: wikam2 2010-09-20 23:27
Co do leków nie mam pewności a co do dodatniego wyniku to poziom hormonów na niego nie wpływa ;)
Na ulotve masz napisane kiedy test moze wyjśc fałszywie dodatni.
napisał/a: jagodka6 2010-09-21 12:01
wikam napisal(a):Na ulotve masz napisane kiedy test moze wyjśc fałszywie dodatni.


Tak wiem i umiem czytac,ale to co tam napisano nie jest dla mnie do końca jasne,więc dlatego szukam pomocy na forum

np:
"Ectopic pregnancy,ovarian cyst,menopause or some very rare medical conditions can give misleading results"

Ciąża pozamaciczna,torbiele,menopauza-ok.Ale nie napisali jakie są te inne rzadkie choroby,które mogą wpłynąc na wynik testu,a jeśli tak to w jaki sposób-fałszywie dodatnio czy ujemnie?
napisał/a: wikam2 2010-09-21 12:07
Napisałam o ulotec bo prócz ulotki (własciwie tego co podaje ulotka) nie ma innych schorzeń.
Te które wyminiłaś tak mogą wsazywać fałszywie dodatni wynik testu ale jeszcze nie słyszałam o teście dodatnim przy np zwykłym torbielu badz cyście. Raczej przy jakiś ostrych zapaleniach narządow rodnych. Test wykrywa stężenie w moczu HCG, ono jest wykrywalne także przy nowotworach narządów kobiecych ale o tym w ogole nie ma sensu pisac gdyż to sa chyba ogromne stęznia i w ogole inna para kaloszy ;)
Na wynik testu nie wpływają wahania hormonalne, tabletki, alkohol i cała reszta.
Testy mogą się "mylić" jeśli nie pokazują ciąży, która jest. Natomiast test pokazujący ciążę, któej nie ma zdarza się bardzo, bardzo rzadko i to tylko z powodu powyzszych.