Problem kręgosłup

napisał/a: emo25 2010-09-30 16:20
witam.

mialem ostatnio przez 2 dni bole kregoslupa okolice piersiowo ledzwiowe, zrobile MR piersiowego i krzyzowego i wyszlo to:

Ledzwiowy:

Niewielka prawoboczna skolioza.
zmiany zwyr. krazkowL2L3 L3L4 Z OBNIZENIEM ICH WYSOKOSCI. nA POZ. L5-S1 niewielka prawoboczna wypuklina ze splyceniem prawego zachylka bocznego i otworu m-kreg.

piersiowy:

lewoboczna skolioza. zmiany zwyr. krazkow od TH6 do TH11. Na poz TH10-TH11 widoczna centralno prawoboczna wypuklina krazka z uciskiem na worek opony twardej i zwezeniem prawego zachylka bocznego i otworu miedzykregowego z uciskiem na korzen n.

I moje pytanie, bo jeszcze nie bylem u lekarza, czy to sa bardzo powazne rzeczy???
plecy juz mnie w ogole nie bola praktycznie, jedynie prawa noga taka jakaas dziwna przy chodzeniu, ciagnie miesien uda ten tylni i to wszystko.
Czy wystarczy rehabilitacja???

Dzieki za ewentualne wypowiedzi.
napisał/a: ulna 2010-09-30 20:28
Na początku na pewno mimo wszystko zostanie podjęta próba rehabilitacji, szczególnie, że aktualnie ból ustąpił i pozostał dyskomfort dotyczący nogi. Jednak nie można jednoznacznie wykluczyć, że kiedyś nie będzie konieczna interwencja chirurgiczna, uważam, że jeszcze nie teraz, jednak ostateczne decyzje musi podjąć Pan i lekarz prowadzący