Problem z cyklem miesiączkowym

napisał/a: Tuniarzowa 2010-08-30 23:07
Mam problem z cyklem miesiączkowym. Okres dostałam w wieku 13 lat, dokładnie dwa lata temu, uważam, że od tego czasu mój cykl powinien się ustabilizować, lecz często zdarza się tak, że mój okres spóźnia się i to nawet o dwa tygodnie! Wiem, że to nie jest normalne. Bóle miesiączkowe są tak straszne że powodują u mnie omdlenia i żadne leki nie są mi w stanie pomóc. Gdy wezmę tabletkę która mi pomoze, na następny okres juz mi nie pomaga. Taki ból trwa od 4 do 5 dni. Miesiączka trwa zazwyczaj 7-9 dni. Na dodatek gdy dostaję dni płodnych i pojawia się owulacja przybiera ona kolor jasno - brązowy podobny do tego, który pojawia sie w ostatnich dwóch dniach miesiączki. Dodam jeszcze ze jestem dziewicą i nigdy nie byłam z wizytą u ginekologa.
napisał/a: wikam2 2010-08-30 23:26
1. Uważam, że Twój cykl ma jeszcze czas na to aby się ustabilizowac.
2. Róznice w długości cyklu wynoszące czasem 2 tygodnie w Twoim wieku moim zdaniem nie sa problemem. Cykl +/- 7 dni to cykl bardzo regularny.
3. Krwawienie, które trwa 7 dni jest normalne. To dłuzsze moze lekko niepokoić ale jesli jest obfite.
4. Plamienie w czasie okołoowulacyjnym jest normalne. Może nie zawsze spotykane ale nie stanowi czegoś nienorlnaego czy niepokojacego.
5. Omdlenie. Czasem niestety towarzysza kobietą. Mam nadzieje, ze Tobie uda się ich pozbyc. Poczytaj temat w którym kobiety piszą o tym jak radzą sobie z bólem miesiaczkowym. Ewentualnie własnie głównie z powodu tej kwestii mozesz udac się do lekarza. Na ten temat nie mogę powiedzieć Ci już nie wiecej bo nie wiem. Może inne dziewczyny coś poradzą i będą miały inne zdanie co do całości Twojego postu.
ps. Pomimo tego, ze masz 15 lat wiesz już bardzo duzo i fajnie się Ciebie czyta :)
napisał/a: Blackursus 2010-08-31 01:08
Tak jak Wikam napisala. Natomiast omdlenia mnie niepokoja. Na "dzien dobry" powinnas udac sie do lekarza zeby zeby wykonac podstawowe badania i sprawdzic poziom hormonow. Jezeli wszystko jest w normie to mysle, ze nie masz wyjscia- musisz isc z mama do ginekologa. Ten powinien zlecic usg i dalsze leczenie. Czesto zaleca sie w takich przypadkach tabletki antykoncepcyjne, reguluja krwawienia i gospodarke hormonalna w organizmie. Pozdrawiam.
napisał/a: wikam2 2010-08-31 01:45
Jesli się zdecydujesz na gina to tu masz napisane dlaczego m.in z mamą :
http://commed.pl/post301657.html#p301657
napisał/a: Candace 2010-08-31 08:41
dwa lata to za mało na ustabilizowanie się cyklu. nastąpi on po ustąpieniu rozwoju przysadki mózgowej, więc wahaniami miesiączek powinnaś się na razie nie przejmować.
skoro bóle są bardzo silne, zalecałabym wizytę u ginekologa. ja z powodu niepokojących objawów pierwszą wizytę zaliczyłam w wieku 13 lat podaj że i okazało się, że mam 6cm torbiel.
prawdopodobnie nie będziesz badana od dołu, spodziewaj się krótkiego wywiadu oraz usg.
napisał/a: Tuniarzowa 2010-09-06 17:39
Dzięki dziewczyny a czy myślicie że ból w okolicach nerek pojawiający się w czasie okresu jest normalny?
napisał/a: wikam2 2010-09-06 17:43
No mnie bardzo często zamist samego brzucha (podbrzusza) bolą własnie plecy na wyskości kosci ogonowej, nerek....