problem z pamięcią

napisał/a: Paulina4 2010-08-24 21:22
Witam, jestem tu nowa i chcę prosić o poradę.
Odwlekałam to i odwlekałam aż wreszcie napisałam. Jestem licealistką której ciągle wypada coś z głowy. Prowadzę ciekawą rozmowę ze znajomą, na drugi dzień za nic nie mogę sobie przypomnieć co mówiła, przeczytam interesujący mnie artykuł za jakiś krótki czas go nie pamiętam mimo że dobrze się na tym skupiam, czasami też podczas rozmowy nie mogę się skoncentrować na rozmówcy i tak jakby odpływam, mimo że chcę go słuchać... itd, mogłabym podawać jeszcze wiele podobnych sytuacji.
Zbliża się początek roku szkolnego, dużo nauki, chciałabym zapamiętywać lekcje, słowa nauczycieli, potem to co sama się nauczę.
I stąd moje pytanie: co robić? gdzieś się udać?
napisał/a: Wookie 2010-08-25 18:26
Pomaga robienie notatek. Kiedy znajdę coś ciekawego zawsze notuję to w pliku txt lub w telefonie.
Jedzenie orzechów i ryb wspomaga pamięć (kwasy omega).
napisał/a: piotrosiama 2010-08-25 18:43
Oprócz ćwiczeń na koncentrację, których opis znajdziesz w necie możesz wspomóc się np. : Lecytyną, Magnez z wit, B6, Ginko Biloba itp. Farmaceuta doradzi Ci najskuteczniejszy produkt. Ceny różne a radziłabym kupić w sklepie zielarskim, gdyż tam są zdecydowanie tańsze.
Pozdrawiam
napisał/a: Paulina4 2010-08-25 19:25
Dzięki za rady;)
Zapomniałam dodac że czasami też zapominam słów, zwykłe, podstawowe. Podczas rozmowy często myślę dłuższą chwilę, widzę to słowo ale nie moge sobie przypomnieć. Jak mam gorszy dzień to w rozmowie słychać ciągłe eee i yyy.
Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie...
napisał/a: piotrosiama 2010-08-25 19:53
Koniecznie kup któryś z wymienionych produktów na koncentrację.