Problem z pamięcia krótkotrwałą

napisał/a: error20 2010-09-18 11:23
Witam, nie wiem czy dobrze nazwałem temat i czy chodzi o pamięć krótkotrwałą, ale od zawsze mam problem z zapamiętaniem czegoś, ale tylko takich rzeczy które są mi potrzebne na chwile, np. ktoś mi każe po coś iść np po klucz 9, a ja po drodze niekiedy zapominam o jaki klucz chodzi albo nie pamiętam czy na pewno 9 czy może 10, 2 przykład w wakacje pracowałem przy załadunku ciężarówek dostawałem fakturę na której pisało co i ile mam załadować i np. szedłem po coś i zapominałem ile tak naprawdę miałem przynieść. O zapamiętywaniu wymiarów itp. nie wspomnę bo tego nie pamiętam po kilku sekundach. Dziwi mnie to ponieważ nie mam problemów z zapamiętywaniem n dłuższy okres w szkole(gim :D) nigdy sie nie uczyłem bo większość pamiętałem z lekcji, pamiętam przebieg wczorajszego dnia dokładnie itp.

PS: Nie będe spamował 2 tematem wiec napisze tutaj, od momentu jak poszedłem do średniej szkoły i zacząłem mieć problemy z koncentracją nie moge sie skupić na lekcji gdy nauczyciel coś tłumaczy, labo dyktuje wtedy tylko ślepo pisze to co kazała i nie potrafie sie skupić na sensem.
napisał/a: zbysiu20 2010-09-18 17:31
brak koncentracji i skupienia
są na to ćwiczenia, myślę że możesz poszukać w internecie :)
Ps.: Też kiedyś miałem lekką dekoncentrację i ćwiczyłem przez internet ^^ spróbuj tego:
http://szybkanauka.net/skupienie
napisał/a: error20 2010-09-18 23:44
Jeśli chodzi o ten brak koncentracji to raczej się tego nie boje. Bo ostatnimi czasów miałem małe problemy w domy wiec to mogę zrozumieć i powinno sie to zmienić, ale pamięć miałem od dziecka bardzo słabą
napisał/a: zbysiu20 2010-09-19 14:58
zażywaj lecytynę i regularnie ćwicz swoją pamięć, nic tak nie poprawia efektów jak regularny trening :)