Problem z prostatą w młodym wieku

napisał/a: Peponi 2010-12-11 02:03
Witam, mam 21 lat,mam problem z prostatą.
Od dłuższego czasu, a właściwie już od baardzo dawna często zdarza mi się popuścić nieco więcej, jak parę kropelek moczu po uprzednim załatwieniu się w toalecie. Przyznaję, że zbagatelizowałem sprawę i nie poszedłem z tym problem do lekarza, zaraz po tym, jak zaczął pojawiać się ten problem. Teraz niestety doszedł drugi, który dotyczy erekcji oraz wzwodu. Mam z nią problem od ponad miesiąca. Nigdy wcześniej takich problemów nie miałem. Tak jak wspomniałem, wszystko zaczęło się ponad miesiąc temu. Czy przyczyną może być, podjęta praca nieco ponad 2 miesiące temu?
Nigdy wcześniej nie pracowałem, a chciałem teraz dorobić sobie na studia. Dużo pracuję, co prawda praca nie jest stresująca, lecz bywa, że męczy fizycznie i psychicznie. Chociaż na początku, jak zacząłem pracę i minęły pierwsze 2-3 tygodnie, wszystko było wporządku.
napisał/a: piotrosiama 2010-12-11 02:12
Mnie się wydaje że najwyższa pora udać się do urologa.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-12-11 07:44
Skąd podejrzenie że to prostata? Nietrzymanie moczu jest chorobą nie związaną z prostatą, a drugi problem, oczywiście że stres robi swoje, problemy ze wzwodem głownie sa natury psychicznej a nie fizycznej.
napisał/a: Peponi 2010-12-12 00:06
Wydaję mi się, ponieważ jakiś czas temu, od czasu do czasu miewałem przeszywające bóle w kroku, które ustały.
Innymi objawami, a których nie wymieniłem w pierwszej wiadomości są:
- niekiedy wyczekiwanie na mikcję ; wydłużenie czasu mikcji; wykapywanie moczu po mikcji, tak jak już wspomniałem w powszedniej wiadomości oraz uczucie zalegania moczu po mikcji w pęcherzu. Często chce mi się do toalety oddać mocz, przez to uczucie zalegania moczu w pęcherzu.

Chyba jednak będe musiał się przełamać i pójść do urologa. Nie mam co zwlekać, bo coś niedobrego jeszcze się z tego wywiąże.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-12-12 09:25
Ale takie objawy mogą świadczyć o chorobie pęcherza, więc bez badania nie do oceny.