Problemy z jelitami

napisał/a: natalia862 2010-09-17 13:37
Witam, od 5 lat mam problemy z jelitami. Wcześniej były to tylko częste bolesne biegunki ale z czasem doszły do tego nowe objawy takie jak utrata wagi i kłucie w okolicach odbytu. lekarze u których byłam stwierdzili że jest to spowodowane stresem. Ja mam jednak wątpliwości a na wizytę u gastrologa trzeba bardzo długo czekać. Bardzo proszę o poradę ponieważ obawiam się że może to być jakaś poważniejsza choroba.
napisał/a: lonaaa 2010-09-18 22:42
stosujesz dietę? biegunki mogą być przy zespole jelita drażliwego. robiłaś jakieś badania? może jesteś wrażliwa na laktozę,
napisał/a: natalia862 2010-09-19 18:05
Nie stosuje zadnych diet. Na laktoze tez raczej nie jestem uczulona...próbowałam już obserwować czy po jakichs szczegolnych posilkach mam te objawy ale to nie dalo rezultatu.... Nie wiem co mam juz o tym myslec.. poza tym martwi mnie to klucie w okolicach odbytu bo staje sie to coraz bardziej uciazliwe. Robilam badanie krwi i moczu ale wyniki mieszcza sie w normie. Mam skierowanie do gastrologa ale na taka wizyte trzeba dluzej chyba poczekac.
napisał/a: pepito33 2010-09-19 19:08
Natalio, jeśli Ci się spieszy idź prywatnie.

Zrób koronoskopię i gastroskopię, będziesz mieć pewność (skoro nie ufasz lekarzom).

Pewnie robią Ci się guzki, małe żylaki, normalne w chorobach jelit oraz przy nieprawidłowym wypróżnianiu. Gdy któryś urośnie to dopiero boooli :)

Jeśli po badaniach okaże się, że nie masz żadnej Poważnej Choroby poproś lekarza o Debridat - ładnie reguluje pracę jelit.

Pozdrowienia.