Problemy z kolanem

napisał/a: marianjakistam 2010-11-15 21:15
Witam, oto mój problem: w sobotę przez kilka godzin klęczałem, i po jakimś czasie, podczas wstawania odczuwałem ból w kolanie (prawym), tak jakby przednia część rzepki. Gdy wstałem następnego dnia rano, to zacząłem odczuwać nie ból, ale coś w rodzaju, naciągnięcia/takiego dyskomfortu. Co jakiś czas (choć dosyć rzadko) pulsuje mi tamto miejsce.
Miejsce w którym to odczuwam jest na prawo od głowy mięśnia czworogłowego, ale już nad rzepką. Pytałem mojego nauczyciela wuefu o przyczynę. Powiedział że na pewno te klęczenie było głównym powodem, ale wzięło się stąd że już musiał być jakiś problem z kolanem. Niepokoi mnie zwłaszcza ten ból rzepki, gdy wstawałem (teraz już go nie czuję). Jutro mam zamiar udać się do lekarza po skierowanie, ale do wizyty do specjalisty pewnie będzie jeszcze dużo czasu. Jakie jest wasze zdanie, co może się dziać z kolanem?
napisał/a: ulna 2010-11-15 22:20
Występuje jakiś obrzęk, utrudnienia w chodzeniu, chodzeniu po schodach, czy objawy występują tylko w jednym kolanie czy w obu równocześnie ? W cale nie jest powiedziane, że spowodowane jest to jakąś patologią, długotrwałe klęczenie u każdego spowoduje podobne objawy
napisał/a: marianjakistam 2010-11-15 22:31
Obrzęku nie ma, chodzę, nawet gram normalnie. Jedyne utrudnienie to chodzenie po schodach - po przejściu kilku odczuwam jakby ta prawa noga była słabsza i nieco się uginała pod moim ciężarem. Jednak nie jest to aż nadto uciążliwe.
napisał/a: ulna 2010-11-15 22:38
Od urazu minęły dopiero 3 dni nie wygląda to na coś co mogłoby niepokoić, powinno przejść, jednak dopóki występują dolegliwości należy ograniczać obciążenia i możliwe urazy. Wygląda to na normalny efekt długotrwałego klęczenia.
napisał/a: marianjakistam 2010-11-16 22:28
Byłem u lekarza, stwierdził stan zapalny w kolanie. Przepisał dwa leki (nie pamiętam nazw), zakazał na tydzień grania i po 7 dniach przyjmowania do kontroli...